Ministerka kultúry Ľubica Laššáková ocenila prácu riaditeľa Vladimíra Šalagu

24.01.2020 MK SR
Ministerka kultúry Ľubica Laššáková ocenila prácu riaditeľa Vladimíra ŠalaguMinisterka kultúry Ľubica Laššáková navštívila vo štvrtok 23. januára 2020 Štátny komorný orchester v Žiline (ŠKO). Na stretnutí s vedúcimi zamestnancami tejto umeleckej inštitúcie sa poďakovala riaditeľovi ŠKO Vladimírovi Šalagovi, ktorý 31. januára 2020 končí svoje pôsobenie vo funkcii a odchádza do dôchodku. Za jeho celoživotnú profesionálnu dráhu spojenú s významným orchestrom mu ministerka odovzdala zlatú Pamätnú plaketu Ministerstva kultúry SR.

 

 

Vladimír Šalaga bol jedným zo zakladajúcich členov ŠKO. 23 rokov pôsobil v orchestri ako prvý fagotista a následne sa stal jeho manažérom. Od roku 2009 bol riaditeľom ŠKO.  Ministerka Ľubica Laššáková zároveň oznámila, že na základe výsledku výberového konania bude od 1. februára 2020 novým riaditeľom ŠKO Karel Hampl, ktorý v tejto inštitúcii už niekoľko rokov pôsobí ako manažér pre zahraničnú činnosť.

 

Ministerka Ľubica Laššáková sa večer zúčastnila aj na koncerte Ohnivá klasika. Bola to premiéra spoločného koncertu ŠKO so zoskupením Cigánski diabli, ktorých publikum ocenilo dlhotrvajúcim aplauzom. Na úvod koncertu ministerka verejne poďakovala riaditeľovi Vladimírovi Šalagovi za jeho 44-ročné aktívne pôsobenie v ŠKO Žilina a odovzdala mu zlatú Pamätnú plaketu Ministerstva kultúry SR.  

 

 

 << späť
Linky