10 miliónová výzva predĺžená

06.10.2020
zdroj: MK SRFond na podporu umenia predĺžil prijímanie žiadostí v rámci mimoriadnej výzvy do 8. októbra. Výzva je určená najmä na pomoc pre jednotlivcov pôsobiacich v oblasti divadla, tanca, hudby, literatúry a vizuálneho umenia. Na rozdiel od iných druhov štipendií, o podporu možno požiadať aj na interpretačné výkony, naštudovanie, či realizáciu časti diela - napríklad na herecké či tanečne naštudovanie, svetelný či zvukový dizajn.

 

„Chcem vyzvať všetkých, aby sa zapojili do mimoriadnej výzvy Fondu na podporu umenia, ktorá bola predĺžená do 8. októbra,“ povedala na tlačovom brífingu Natália Milanová.

FPU do pondelka 5. októbra, teda do pôvodne plánovanej uzávierky predkladania žiadostí, evidoval približne 2 400 žiadostí. Znamená to, že ak by aj každý zo žiadateľov požiadal o plnú výšku dotácie, teda o 3 000 eur, mimoriadna výzva by sa nevyčerpala celá.

Výška podpory pre jedného prijímateľa sa pohybuje v rozmedzí od 1 500 do 3 000 eur. Postup podania žiadostí je pritom jednoduchší, než zvyčajne. FPU v tejto súvislosti upravil aj formulár žiadosti v registračnom systéme.

Podrobné informácie sú zverejnené na webovom sídle fondu: Mimoriadna výzva č. 2/2020

 << späť
Linky