Minister kultúry Marek Maďarič sa oboznámil s napredovaním projektu VIVA zbor!

28.02.2013
Minister kultúry SR Marek Maďarič si bol dnes 28. februára 2013 pozrieť nácvik projektu Viva zbor na Základnú školu Matky Alexie. Ministrovi zaspievalo viac ako 100 žiakov 4 skladby a pedagógovia sa podelili s ministrom o svoje skúsenosti s Viva zborom.

Projekt Viva zbor!, zameraný na vzdelávanie a motivovanie detí v oblasti hudobnej výchovy na školách, ktorý je zastrešovaný Národným osvetovým centrom a agentúrou Viva Musica! a podporovaný Ministerstvom kultúry SR aj Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR, napreduje veľmi dobre. Žiaci základných škôl nacvičujú už siedmu skladbu k pilotnému projektu v znamení histórie, s názvom Legenda o rytieroch zo Sitna.

 

Deti sa veľmi dobre adaptovali v rámci projektu, ich chuť a motivácia rastie s každým jedným nácvikom piesní. „Som príjemne prekvapený ako spontánne a s nadšením sa deti zapájajú do projektu Viva zbor! Je to dôkaz o správnom rozhodnutí podporiť takúto umelecko-vzdelávaciu aktivitu, ktorá motivuje záujem mladej generácie o kultúru.  Myslím si, že aj takéto aktivity prispievajú k zvyšovaniu úrovne výučby na dnešných základných školách. Vyslovujem preto poďakovanie všetkým zúčastneným na tomto projekte, hlavne žiakom a pedagógom,“ dodal minister kultúry SR Marek Maďarič.

 

Do tohto hudobno-scénického diela je zapojených deväť základných bratislavských škôl a spolu 35 tried. Na konci prebiehajúceho projektu sa žiaci spoja a vytvoria 750-členný zbor, sprevádzaný výkonmi známych hercov a symfonickým orchestrom. Projekt vyvrcholí v júni 2013 slávnostným uvedením diela v Bratislave.

 

referát styku s médiami MK SR

 

Na fotografii minister kultúry Marek Maďarič, generálna riaditeľka Národného osvetového centra Jana Kresáková, autor projektu Viva zbor Matej Drlička, riadteľka, pedagogičky a deti zo Základnej školy Matky Alexie

Ďalšie fotografie nájdete na: http://www.culture.gov.sk/medialny-servis/fotogaleria-37.html


Minister kultúry Marek Maďarič sa oboznámil s napredovaním projektu VIVA zbor! << späť
Linky