V cykle Music & Film v Kine Lumière vystúpi charizmatický spevák Nick Cave so svojou kapelou

09.04.2018
V cykle Music & Film v Kine Lumière vystúpi charizmatický spevák Nick Cave so svojou kapelouJedine vo štvrtok 12. apríla 2018 bude možné v kinách na celom svete vidieť koncertný film Distant Sky – Nick Cave & The Bad Seeds Live in Copenhagen, ktorý zaznamenáva šou z kodanskej Royal Arena, jednej zo zastávok minuloročnej koncertnej šnúry charizmatického speváka Nicka Cavea a jeho kapely The Bad Seeds. Zaznel na nej kritikou i fanúšikmi ospevovaný posledný album Skeleton Tree, ale i klasické skladby z ich repertoáru. Vďaka cyklu Music & Film koncert uvedie aj Kino Lumière v Bratislave na dvoch projekciách o 19.30 a 22.10 hod.

Austrálsky spevák, textár, básnik a herec Nick Cave sa objaví v Kine Lumière v cykle Music &Film už po tretíkrát. Pred štyrmi rokmi sa premietal film Nick Cave: 20 000 dní na Zemi (2014), o dva roky neskôr filmNick Cave: One More Time witg Feeling (2016), ktorý vznikol počas nahrávania albumu Skeleton Tree a Cave sa v ňom vyrovnával s tragickou smrťou svojho syna. Film Distant Sky – Nick Cave & The Bad Seeds Live in Copenhagen je záznamom koncertu z 20. októbra 2017 z kodanskej Royal Arena z rovnomenného turné, ktoré v minulom roku vzbudilo mimoriadne reakcie fanúšikov a kritikov. „Kapele charizmatického Austrálčana sa na koncertoch od Austrálie cez USA až po Európu darilo vytvárať intímnu atmosféru a hlboký vzťah s publikom, zatiaľ čo novinári ich oslavovali najnadšenejšími reakciami, akých sa im počas ich úctyhodnej kariéry dostalo,“hovorí dramaturg cyklu Music & Film Miro Ulman o filme, ktorý na Slovensku uvedie len Kino Lumière.„Zažiť to len raz v živote nestačí, a tak bolo úplne logické, že z turné Skeleton Treevznikol film, vďaka ktorému si teraz môžu fanúšikovia ten pocit znova zopakovať. Na veľkom plátne navyše uvidia i detaily, ktoré im počas koncertu mohli uniknúť.“

Koncertný film nakrútil oceňovaný režisér David Barnard, ktorý sa špecializuje na hudobné dokumenty a živé prenosy. Na svojom konte má spoluprácu s viacerými hudobnými legendami a interpretmi, ako sú napríklad Alice Cooper, Atoms for Peace, Craig Armstrong, Björk, Diana Krall, Gorillaz, New Order, Paul Weller, Pulp, Radiohead, Red Hot Chili Peppers, Spice Girls, Travis i mnohými ďalšími. Za svoje filmy bol nominovaný na ceny BAFTA či Grammy. S kapelou Nick Cave & The Bad Seeds spolupracoval už v roku 2004 na zázname ich koncertu v londýnskej Brixton Academy, ktorý vyšiel v roku 2007 na DVD pod názvom The Abattoir Blues Tour.

Podľa Mira Ulmana Nick Cave a jeho kapela dávajú svojej hudbe úplne všetko. Najlepšie je to asi vidieť v závere skladby Jubilee Street. Ale nemá zmysel vyzdvihovať niektorú z piesní. Hoci každá z nich prináša nejaký silný okamih, ako celok pôsobí koncert takmer dokonalo. Obraz a zvuk sú vynikajúce a diváci v kine budú mať asi chuť vstať a tancovať,“ sprostredkúva svoje dojmy Ulman. Dopĺňa tiež, že„zatiaľ nie je žiadna zmienka o vydaní koncertu na blu-ray alebo DVD nosiči, takže ide o jedinečnú šancu užiť si toto vystúpenie na veľkom plátne s kvalitným zvukom.“

 

O filme napísali:

★★★★★„Výnimočná odpoveď na nepredstaviteľné.“ The Telegraph

★★★★★„Zábavné a nečakane triumfálne.“ The Guardian

★★★★★„Napäté a búrlivé i nežné a katarzné. Majstrovské.“ The Independent

x x x

Pravidelný hudobný cyklus Music & Film uvádza Kino Lumière s mesačnou periodicitou od júna 2013, uvedenie filmu Distant Sky – Nick Cave & The Bad Seeds Live in Copenhagen(2017) bude jeho 55. projekciou.Vstupenky si je možné rezervovať alebo zakúpiť za 9 €/10 € na http://www.kino-lumiere.sk/klient-863/kino-241/stranka-8409/film-217394alebo v pokladni kina, ktorá je otvorená denne 30 minút pred začiatkom prvého predstavenia.

 

Trailer filmu:Distant Sky – Nick Cave & The Bad Seeds Live in Copenhagen:

https://www.youtube.com/watch?v=w1IaKmg-LaE

 

FB event a profil cyklu Music & Film:

https://www.facebook.com/events/168869237169609/

https://www.facebook.com/events/159898278056397/

 

Viac informácií a program Kina Lumière:

http://www.kino-lumiere.sk/

 

FB profil Kina Lumière:

https://www.facebook.com/kinolumiere/


Slovenský filmový ústav

 << späť
Linky