Ministerkou kultúry sa stala Ľubica Laššáková

22.03.2018
Ministerkou kultúry sa stala Ľubica LaššákováPrezident Slovenskej republiky Andrej Kiska vymenoval vo štvrtok 22. marca 2018 novú vládu SR pod vedením Petra Pellegriniho po demisii, ktorú podal expremiér Robert Fico. Ministerkou kultúry sa stala Ľubica Laššáková (Smer-SD).

 

Ministerka kultúry Ľubica Laššáková pracovala od roku 1983 ako zástupkyňa šéfredaktora odvetvového časopisu Slovcepa. V rokoch 1988 – 2011 pôsobila ako redaktorka a moderátorka Slovenského rozhlasu a neskôr zastávala pozíciu programovej a tlačovej manažérky PKO v Banskej Bystrici. Od júna 2012 do júna 2016 bola prednostkou Okresného úradu v Banskej Bystrici. Ľubica Laššáková je banskobystrickou mestskou poslankyňou a šéfkou poslaneckého klubu Smeru v banskobystrickej župe. V tomto roku nastúpila na uvoľnený post krajskej šéfky strany po Jane Laššákovej, ktorú menovali za sudkyňu Ústavného súdu.

"Nikdy som v inom prostredí ani nepracovala. V rozhlase to bolo hektické, na Okresnom úrade v Banskej Bystrici tiež, rovnako i v Zastupiteľstve BBSK za čias Mariana Kotlebu. Musela som sa stretávať s nepríjemnými problémami a riešiť ich. Človek sa však k nim musí postaviť čelom a ísť vpred," dodala Ľubica Laššáková.

 

FOTOGALÉRIA

 << späť
Linky