V galérii Satelit je Automat na výstavu

12.04.2018
V galérii Satelit je Automat na výstavuV galérii dizajnu Satelit v bratislavských Hurbanových kasárňach predstavuje Slovenské centrum dizajnu putovnú výstavu Automat na výstavu. Československý pavilón na EXPO 67 v Montreale, ktorú pripravilo v spolupráci s Galériou výtvarného umenia v Chebe a Moravskou galériou v Brne. Výstava pripomína významný úspech československého výstavníctva. Názov Automat na výstavu evokuje jednu z najvýraznejších atrakcií vtedajšieho čs. pavilónu EXPO 1967 v Montreale – Kinoautomat, prvé interaktívne zariadenie na svete, ktorého sprievodcom bol herec Miroslav Horníček. Svetovú výstavu EXPO 1967 videlo viac než 50 miliónov návštevníkov, pričom československý pavilón bol piaty najnavštevovanejší.

Aktuálna výstava v Bratislave, ktorá sa sem presunula po úspešných uvedeniach v Brne a v Chebe a je jedným z podujatí v rámci osláv 100. výročia vzniku spoločného štátu Čechov a Slovákov, predstavuje napríklad kolekciu skla a šperkov zo zbierok Slovenskej národnej galérie, monumentálny kinetický objekt Jiřího Nováka z Alšovej juhočeskej galérie či bicykel ESKA exkluzívne vyrobený v počte 50 kusov práve pre výstavu EXPO 1967 v Montreale.

Výstava potrvá v galérii dizajnu Satelit na Kollárovom námestí 10 v Bratislave do 20. júna 2018. Otváracie hodiny sú od 13.00 – 18.00 h, okrem pondelka, vstup je voľný.

 

 << späť
Linky