Spolupráca pri vytváraní priaznivého prostredia pre rozvoj kultúry a kreatívneho talentu

24.04.2018
Spolupráca pri vytváraní priaznivého prostredia pre rozvoj kultúry a kreatívneho talentuDiskusia ministerky kultúry s predsedom Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) a predsedom združenia samosprávnych krajov SK8 Jozefom Viskupičom o spolupráci pri optimalizácii podmienok eurofondovej výzvy na projekt Kultúrno-kreatívne centrum.

TTSK deklaruje záujem podieľať sa na mobilizácii kreatívneho potenciálu v regióne. J.Viskupič verí, že podľa neho zanedbaný proces v oblasti kultúrno-kreatívneho priemyslu sa novému vedeniu ministerstva podarí zvrátiť.

Ministerka L. Laššáková potvrdila, že tento bod patrí  medzi priority, pričom už vytvorila operatívny tím.


Len samotný Trnavský samosprávny kraj môže získať v rámci projektu Kultúrno-kreatívne centrum takmer 20 miliónov eur, celkovo pri všetkých samosprávnych krajoch hovoríme až o sume 160 miliónov eur


Trnavský krajský predseda a ministerka kultúry sa dohodli na intenzívnej a pravidelnej spolupráci nielen na bilaterálnej úrovni, ale aj na úrovni SK8 pri vytváraní priaznivého prostredia pre rozvoj kultúry a kreatívneho talentu. Zároveň sa pokúsia pripraviť aj okrúhly stôl za účasti príslušných ministerstiev, SK8 a Združenia krajských miest K8.

 

Zdroj: TASR a MK SR

 << späť
Linky