Rozvoj spolupráce s Izraelom a Kubou

22.05.2018 Komunikačný odbor
Rozvoj spolupráce s Izraelom a KubouMinisterka kultúry SR Ľubica Laššáková dnes prijala mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Štátu Izrael v Slovenskej republike Zvi Aviner Vapniho. Následne pokračovala prijatím mimoriadnej a splnomocnenej veľvyslankyne Kuby na Slovensku Yamily Sonie Pita Montes. Obe rokovania sa zamerali na rozvoj bilaterálnej spolupráce v pôsobnosti rezortu kultúry.

Prijatie Zvi Aviner Vapniho, mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Štátu Izrael, nadväzovalo na májovú pracovnú cestu ministerky Ľubice Laššákovej v Jeruzaleme, pri príležitosti 70. výročia založenia Izraela, kde otvorila výstavu fotografií žilinskej rodáčky Magdalény Robinsonovej. Diskusia sa týkala napĺňania platného Programu spolupráce medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Izraelského štátu na roky 2017 – 2019 v oblasti školstva, vedy, kultúry, mládeže a športu, širokej škály realizovaných podujatí, ako aj dokončenia rozpracovanej Dohody o filmovej koprodukcii medzi oboma krajinami.

Rokovanie mimoriadnej a splnomocnenej veľvyslankyne Kuby na Slovensku Yamily Sonie Pita Montes s ministerkou kultúry SR Ľubicou Laššákovou sa zameralo na rozpracované aktivity a prípravu podpisu „Programu spolupráce medzi Ministerstvom kultúry Slovenskej republiky a Ministerstvom kultúry Kubánskej republiky" na jeseň tohto roku v Havane. Sprievodným podujatím aktu podpisu dokumentu bude prehliadka piatich slovenských filmov z obdobia 2015 – 2017 v rámci Týždňa slovenských filmov.

Zdroj: MK SR

FOTOGALÉRIA

 << späť
Linky