Pracovný program ministerky v okresoch Lučenec a Veľký Krtíš

30.05.2018 Komunikačný odbor
Pracovný program ministerky v okresoch Lučenec a Veľký KrtíšPracovný výjazd do okresov Lučenec a Veľký Krtíš začala ministerka kultúry Ľubica Laššáková rokovaním v renesančnom Zichyho kaštieli a múzeu histórie obce Divín. V rámci sprievodného programu k výjazdovému rokovaniu vlády bude diskutovať o aktuálnych problémoch Matice slovenskej v Lučenci, Múzea B. S. Timravy v Polichne. Vo štvrtok navštívi Múzeum Modrý Kameň a Múzeum I. Mádacha v Dolnej Strehovej.

Ranné rokovanie s prednostom OÚ Lučenec Branislavom Hámorníkom, starostom obce Jánom Kozom, historikom Jánom Sivokom a ďalšími predstaviteľmi obce bolo zamerané na praktické skúsenosti s využívaním zdrojov na obnovu kultúrnych a historických pamiatok, napr. dotačného programu Obnovme si dom, či zdrojov z eurofondov, ktoré bude obec využívať aj v tomto roku na obnovu historických pamiatok.

Renesančný kaštieľ  prešiel rozsiahlou rekonštrukciou a v súčasnosti je v ňom zriadené Múzeum histórie obce Divín, ktoré vo svojich expozíciách ponúka návštevníkom dejiny obce, hradu a kaštieľa, ako aj prírodné krásy okolia Divína. Obec Divín, vzdialená len 20 km od Lučenca, ponúka na malej rozlohe bohatú históriu, ktorú dopĺňa veľa pozoruhodných stavebných pamiatok.

Ministerka Ľubica Laššáková pokračovala diskusiou o potrebách Matice slovenskej a možnostiach podpory kultúry v regióne s členmi  Matice slovenskej v Lučenci.

O 12.30 hodine navštívi Múzeum B. S. Timravy v Polichne a o 14. hodine pokračuje v programe na rokovaní vlády SR vo Fiľakove.

Vo štvrtok 31. 5. 2018 po rokovaní vlády vo Veľkom Krtíši navštívi Múzeum Modrý Kameň a približne o 14. hodine Múzeum maďarskej kultúry I. Mádacha v Dolnej Strehovej.

Video pracovného programu ministerky kultúry v okresoch Lučenec a Veľký Krtíš:

https://www.youtube.com/watch?v=y-jEX4aydQc&feature=youtu.be

FOTOGALÉRIA

 << späť
Linky