Denník Anny Frankovej – jeden z triumfov festivalu Eurokontext.sk 2018

12.06.2018 MK SR
Fotografie z inscenácie Denník Anny Frankovej (Štátne divadlo Košice), foto: Jozef MarčinskýNa Festivale európskeho divadla Eurokontext.sk 2018, ktorý organizuje Slovenské národné divadlo, hosťoval v utorok Balet Štátneho divadla Košice s inscenáciou Denník Anny Frankovej v hlavnej úlohe s Táňou Pauhofovou a v réžii a choreografii Ondreja Šotha. Toto experimentálne predstavenie ocenené Doskami 2017 si pozrela aj ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková.

Skutočný príbeh židovskej rodiny, ktorá sa skrývala počas druhej svetovej vojny v Amsterdame, ale napokon padla za obeť nacistickému vyvražďovaniu, do invenčnej herecko-tanečnej divadelnej podoby spracovala autorská dvojica Zuzana Mistríková – Ondrej Šoth. Vychádzali zo zápiskov, ktoré počas ukrývania od 12. júna 1942 do 1. augusta 1944 zachytila Anna Franková vo svojom denníku.

Košické predstavenie malo na pôde SND veľký úspech a výkony Táne Pauhofovej a tanečníkov Baletu Štátneho divadla Košice ocenilo publikum búrlivými ováciami. Po predstavení sa ministerka Ľubica Laššáková stretla s košickými tanečníkmi aj inscenátormi a poďakovala sa im za skvelé predstavenie a silný umelecký zážitok.

Piaty ročník Festivalu európskeho divadla SND Eurokontext.sk prezentuje počas júna 2018 v Bratislave pozoruhodné inscenácie z oblasti hudobnodramatického a tanečného divadla, čiže z opery a baletu.  Viac informácií na www.eurokontext.sk.

FOTOGALÉRIA

 

Zdroj: MK SR, Komunikačný odbor

Zdroj fotografie: Jozef Marčinský

 << späť
Linky