Poľovnícke dni 2018 na hrade Modrý Kameň

03.09.2018
Poľovnícke dni 2018 na hrade Modrý KameňSlovenské národné múzeum-Múzeum bábkarských kultúr a hračiek v spolupráci Obvodnou poľovníckou komorou Veľký Krtíš, Slovenským poľovníckym zväzom, okresnou organizáciou Veľký Krtíš a Lesmi SR pripravilo v sobotu 8. septembra 2018 ďalší ročník podujatia Poľovnícke dni 2018 sa na hrade Modrý Kameň.

 

 

 

V sobotu 8. septembra 2018 sa uskutoční ďalší ročník podujatia Poľovnícke dni 2018 sa na hrade Modrý Kameň.  

Celodenný program začne o 10.00 h slávnostnou Hubertovou svätou omšou v kaplnke Sv. Anny na hrade Modrý Kameň. Tradičnej súťaže vo varení poľovníckeho guľáša sa zúčastní 13 poľovníckych združení a spolkov. Kynológovia návštevníkov zoznámia s poľovnými plemenami psov. Rovnakej téme bude venovaný aj seminár o 14.00 h s názvom Slovenské národné poľovné plemená v poľovníckej praxi. V priestoroch kaplnky Sv. Anny o 15.00 h vystúpiaCitaristi z Neniniec. Počas celého dňa je možnosť zapojiť sa do množstva súťaží, napr. v ručnom pílení dreva, hode kyjakom, streľbe zo vzduchovky a pod.

Pre deti je pripravené spoznávanie prírody formou zážitkového učenia a lesnej pedagogikyČo vieme o lese? Tie najodvážnejšie sa môžu uchádzať o pasovanie do poľovníckeho cechu samotným grófom Balašom. Popoludní sa návštevníkom predstaví skupina RICASSO – šermiari z juhovýchodnej bašty Zvolenského zámku. Počas celého dňabudú expozície v SNM-Múzeu bábkarských kultúr a hračiek ako aj bábkarské tvorivé dielne a interaktívna výstava Dotkni sa stredoveku otvorené. Najmenších poteší Hračkovisko v múzeu.

Podujatie moderuje Veronika Paulovičová spolu s hercom a režisérom Ľubomírom Paulovičom. Hudobnú produkciuMariána Čekovského & band ako hosť doplní výherca II. ročníka speváckej súťaže Česko Slovenská Superstar Lukáš Adamec.

Vstupné na podujatie je 3 €/dospelí a 1 €/deti a dôchodcovia.  

Viac informácií
Mgr. Katarína Hanková Jančeková, SNM-MBKaH hrad Modrý Kameň
tel.: 047/24 54 100; 0918 999 609

www.snm.sk/muzeum-babkarskych-kultur-a-hraciek 
 


Mediálni partneri SNM:
 
                

 << späť
Linky