Program ministerky kultúry Ľ. Laššákovej v Košiciach a vo Svidníku 17. - 18. septembra 2018

14.09.2018
Program ministerky kultúry  Ľ. Laššákovej v Košiciach a vo Svidníku 17. - 18. septembra 2018Ministerka kultúry Ľubica Laššáková bude v pondelok 17. septembra 2018 počas spoločného zasadnutia vlád SR a ČR v Košiciach rokovať s českým ministrom kultúry Antonínom Staněkom. Následne navštívi hrad Kamenica, kde sa stretne so starostom obce a zástupcom združenia Kamenná veža. V utorok, 18. septembra 2018 bude v pracovnom programe pokračovať vo Svidníku rokovaním vlády SR a následne rokovaním v Múzeu ukrajinskej kultúry, Národopisná expozícia v prírode vo Svidníku.

Rokovania s ministrom kultúry ČR sa budú okrem iného venovať témam kompetencií štátu v oblasti štátneho jazyka, najmä v kontexte vplyvu globalizačných tendencií, ako aj poklesu úrovne spisovného jazyka v médiách. Očakáva sa aj diskusia o udržateľnosti obojstranného porozumenia slovenského a českého jazyka širokou verejnosťou, o prezentácii slovenskej a českej kinematografie i architektúry a aktivitách v rámci osláv výročí v rokoch 2019 a 2020.

V pondelok o 16:00 hod. bude diskutovať o stave rekonštrukčných prác na hrade Kamenica s predstaviteľmi združenia Kamenná veža priamo na hrade Kamenica. Táto časť programu je prístupná pre médiá.

Podrobnosti o hrade nájdete na stránke: https://www.kamennaveza.sk/hrad_kamenica.html

Pozývame zástupcov médií aj na návštevu Národopisnej expozície v prírode vo Svidníku v utorok, 18.9.2018 o 13:30 hod. v priestoroch expozície.

http://www.snm.sk/?uvodna-stranka-skanzen-sk&clanok=narodopisna-expozicia-v-prirode

 << späť
Linky