Výjazdové rokovanie vlády v Kežmarku

23.10.2018 MK SR, Foto zdroj: UV SR
Výjazdové rokovanie vlády v KežmarkuDvojdňový pracovný výjazd na východné Slovensko začal dnes v Kežmarku. Následne vláda bude rokovať o poskytnutí regionálneho príspevku v Rožňave. Na záver programu sa ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková zúčastní osláv 50. výročia založenia Štátnej filharmónie Košice.

 

 

Vláda rokovala o poskytnutí regionálneho príspevku vo výške jeden milión eur do 30. decembra tohto roku. Táto čiastka sa navýšila o 500 tisíc eur, nakoľko mesto potrebuje na dokončenie novej športovej arény 2,5 milióna eur. Táto čiastka je prvotným impulzom. Pôjde o druhú etapu jeho výstavby. "Chceme mesto povzbudiť v jeho investičnej aktivite," uviedol premiér P. Pellegrini.  Najviac financií – 195.000 eur, má ísť na prestavbu križovatky na okružnú v Kežmarku. Mesto dostane aj 100.000 eur na rekonštrukciu mosta cez rieku Poprad. Na rekonštrukciu podkrovia prístavby telocvične Základnej školy M. R. Štefánika v Spišskej Belej by mal vládny kabinet odsúhlasiť čiastku 120.000 eur.

Rezort kultúry poskytne financie na rekonštrukciu orgánu v Bazilike svätého Kríža v Kežmarku, rekonštrukcia elektroinštalácie v Drevenom artikulárnom kostole v Kežmarku, rekonštrukcia omietok a vybavenie interiéru v Gréckokatolíckom chráme a v neposlednom rade finančná pomoc pôjde aj pre jeden z najstarších folklórnych súborov Slovenska - Magura.

Vládany kabinet zajtra 24. októbra pokračuje v okrese Rožňava a bude rokovať o plnení úloh a realizácii Akčného plánu rozvoja okresu Rožňava

 << späť
Linky