Výjazdové rokovanie vlády v Rožňave

24.10.2018
Výjazdové rokovanie vlády v RožňaveHlavnou témou výjazdového rokovania vlády v Rožňave za rezort kultúry bola rekonštrukcia Hradu Krásna Hôrka. Ministerka kultúry L. Laššáková uviedla, že pokiaľ všetko pôjde bez komplikácií stavebné práce na hrade Krásna Hôrka by sa mohli začať na jeseň 2019. Finančnú pomoc vláda prisľúbila aj folklórnym súborom v regióne.

 

 

Ministerka Ľ. Laššáková uviedla, že prioritne sa bude pracovať na podhradí, následne dolnom a strednom hrade. Na hornom hrade stále prebieha archeologický prieskum. Podľa jej slov by malo v podhradí vzniknúť informačné centrum.

Projektovú dokumentáciu na stavebné povolenie očakáva od STU vo februári 2019. „O mesiac by sme mohli začať s verejným obstarávaním pre zhotoviteľa. Ak všetko dobre pôjde, tak v jeseni 2019 by sme mohli začať stavebné práce na obnove Krásnej Hôrky."

Zároveň podotkla, že pokiaľ nebudú vyriešené všetky bezpečnostné predpisy, nebude otvorená ani časť hradu. „Neprejde týždeň, aby sme sa na ministerstve kultúry nevenovali Krásnej Hôrke," ubezpečila.

Na tlačovej konferencií premiér P. Pellegrini uviedol, že vláda poskytne 10.000€ na činnosť regionálnych folklórnych súborov Haviar, Dubina a Haviarik. Folklórne súbory sa venujú tancu a spevu najmä z oblasti horného Gemera.

 << späť
Linky