Ministerka kultúry navštívila česko-slovenský muzikálový večer na Novej scéne

22.11.2018 MK SR
 Ministerka kultúry navštívila česko-slovenský muzikálový večer na Novej scéneĎalšie z podujatí venované storočnici Československa sa konalo v stredu v Divadle Nová scéna v Bratislave. Na špeciálnom koncerte Spojení SK/CZ, na ktorom zneli populárne melódie zo slávnych muzikálov, sa zúčastnila aj slovenská ministerka kultúry Ľubica Ľaššáková.

 


Divadlo Nová scéna
v Bratislave bolo v stredu (21. novembra 2018) dejiskom jedinečného večera pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa. Po rozdelení federácie sa muzikál ako dramatický žáner stal v oboch nástupníckych štátoch fenoménom. Program koncertu Spojení SK/CZ bol preto vyskladaný z najznámejších muzikálových melódií, ktoré si prišla vypočuť aj ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková.

Na doskách Novej scény sa divákom predstavila súčasná slovenská špička interpretov v tomto žánri. Prierezom muzikálovej tvorby sprevádzali Vašo Patejdl, Katarína Hasprová, Sisa Sklovska, Marián Vojtko, Lucia Bergerová, Dušan Vitázek, Mirka Partlová, Lucia Bergerová, Lukáš Pišta a Martin Kaprálik. Na koncerte ožili melódie z muzikálov ako Kleopatra, Báthoryčka, Traja mušketieri, Bedári, Krysař, Hamlet, Iago, West Side Story, František z Assisi alebo Ôsmy svetadiel.

Divadlo Nová scéna v Bratislave, ktorej zriaďovateľom je Ministerstvo kultúry SR, vzniklo v roku 1946. Vo svojej novodobej histórii po roku 1991 sa špecializuje prevažne na modernú muzikálovú tvorbu.

FOTOGALÉRIA

 << späť
Linky