Pod taktovkou šéfdirigenta

26.11.2018 SF
Pod taktovkou šéfdirigentaKoniec mesiaca bude patriť šéfdirigentovi SF Jamesovi Juddovi, ktorý si v tejto sezóne pripravil 7 koncertných dvojíc. Po Otváracích koncertoch Bratislavských hudobných slávností a sezóny SF pokračujeme novembrovou a decembrovou dvojicou koncertov pod jeho taktovkou.

 

 

 

Maestro Judd uvedie v novembri, vo štvrtok a piatok 29. a 30. novembra 2018, so Slovenskou filharmóniou  symfonický opus Leonarda Bersteina Divertimento pre orchester a mol, op. 54, ktoré Bernstein zložil ako dar pre Bostonský symfonický orchester. Klavírny koncert a mol Roberta Schumanna zaznie v interpretácii britského klaviristu Benjamina Grosvenora.  Mladý umelec zažiaril po prvýkrát v roku 2004, keď ako 11 ročný zvíťazil na súťaži  BBC Young Musician of the Year . Počas nasledujúcich rokov koncertoval v najprestížnejších koncertných sálach. Na koncerte vystúpi aj Slovenský filharmonický zbor, ktorý sa predstaví v Žalmovej symfónii Igora Stravinského.

 

 

Hneď na začiatku decembra, vo štvrtok a piatok 6. a 7. decembra sa po boku  Slovenskej filharmónie a šéfdirigenta Jamesa Judda predstavia traja violončelisti – Petr Nouzovský, Eugen Prochác a Ján Slávik. V ich interpretácii zaznie Concerto grosso č. 1 pre 3 violončelá a orchester Krzystofa Pendereckého. Na decembrovom programe zaznie aj 2. dejstvo z baletu Luskáčik, Piotra Iľjiča Ćajkovského, inšpirovaný vianočným príbehom podľa predlohy Ernsta Theodora Amadea Hoffmana. Na úvod zaznie Passacaglia c mol BWV582 Johanna Sebastiana Bacha v úprave dirigenta Leopolda Stokowského.

 

Koncerty sa začnú o 19.00 h.

 << späť
Linky