Ministerka kultúry na vernisáži výstavy Petrohrad očami detí

10.12.2018 MK SR
Ministerka kultúry na vernisáži výstavy Petrohrad očami detíV Lučenci dnes otvorili výstavu Petrohrad očami detí. Výber diel mladých výtvarníkov z celého Slovenska si prišla pozrieť aj ministerka kultúry SR Ľubica Ľaššáková.

 

 

 

V pondelok sa v priestoroch radnice mesta Lučenec uskutočnila vernisáž výstavy Petrohrad očami detí. Poslaním tretieho ročníka súťaže je upriamiť pozornosť mladých ľudí na Petrohrad, ktorého historické jadro je zaradené do zoznamu Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Žiaci základných a stredných škôl dostali za úlohu stvárniť mesto Petrohrad ľubovoľnou výtvarnou technikou. Odborná porota následne vybrala najlepšie práce v šiestich vekových kategóriách, ktoré tvoria základ aktuálnej výstavy.

Slávnostnej vernisáže sa zúčastnila aj ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková.Pestovať v deťoch cit pre poznanie krásna, ako prejavu zmyslového vnímania ľudskej duše, je nesmierne ušľachtilé,“ zdôraznilaministerka vo svojom príhovore. „Dôležitosť tejto súťaže spočíva aj v poznaní mesta Petrohrad, ktoré má z hľadiska histórie nášho, ale aj celosvetového priestoru nepopierateľný význam. Utvrdila som sa v tom pri nedávnej návšteve tejto úžasnej kultúrnej metropoly," uzavrela ministerka, ktorú pred podujatím prijala primátorka Lučenca Alexandra Pivková. Súčasťou sprievodného programu bolo hudobné vystúpenie žiakov a pedagógov zo Základnej umeleckej školy na Novohradskej ulici v Lučenci.

Výstava je otvorená pre verejnosť do 20. januára 2019. Výber 50 prác bude vystavený v Petrohrade. Záštitu nad súťažou Petrohrad očami detí prevzal gubernátor Petrohradu Alexander Dmitrievič Beglov, generálny konzul SR v Petrohrade Augustín Čisár a primátorka mesta Lučenec Alexandra Pivková.

FOTOGALÉRIA

 << späť
Linky