Ravelovo Bolero zaznie v bratislavskej Redute

12.02.2019 SF
Ravelovo Bolero zaznie v bratislavskej ReduteTento týždeň sa vo štvrtok a piatok 14. a 15. februára predstaví Slovenská filharmónia pod taktovkou Juna Märkla, špecialistu na diela francúzskeho symfonického impresionizmu.

 

 

 

 

Prvá časť koncertu bude patriť dielam Francúza Camilla Saint Saënsa. Na programe zaznie Symfonická báseň Omphalin kolovrátok, ktorá zaznela v premiére v roku 1872 na koncerte Société nationale de musique v Paríži. V tom istom roku skladateľ skomponoval jednočasťový  Koncert pre violončelo a orchester č. 1 a mol op. 33, ktorý uvedie francúzsko – belgická  violončelistka Camille Thomas.

Na programe koncertov figurujú aj diela impresionistov  –  symfonický triptych Nokturná Clauda Debussyho, ktorý je  inšpirovaný impresionistickými  plátnami amerického maliara Jamesa Whistlera. Po boku orchestra sa v tejto skladbe predstaví  ženská časť Slovenského filharmonického zboru (zbormajster Jozef Chabroň). Záver koncertov bude patriť legendárnemu Boleru  Maurica Ravela. Koncerty sa začnú o 19-tej.

 

 << späť
Linky