Vláda schválila finančnú pomoc pre rozvoj kultúry v okrese Rimavská Sobota

13.02.2019 MK SR
Vláda schválila finančnú pomoc pre rozvoj kultúry v okrese Rimavská Sobota  	Na návrh ministerky kultúry SR Ľubice Laššákovej vláda finančne podporila regionálne folklórne súbory a rekonštrukcie kultúrnych domov a kostolov.

 

 

 

Vláda SR dnes pokračovala vo svojom výjazdovom rokovaní v obci Jesenské v okrese Rimavská Sobota. Výsledkom je schválenie dotácií vo výške 1 milión eur pre rozvoj ľudských zdrojov a zlepšenia kvality života v tomto slabšie rozvinutom okrese. Dotácie nadväzujú na akčný plán rozvoja okresu Rimavská Sobota z roku 2016.

Výsledok rokovania vlády je úspešný aj z hľadiska podpory regionálnej kultúry. Z iniciatívy ministerky kultúry SR Ľubice Laššákovej vláda vyčlenila finančné prostriedky pre miestne folklórne súbory. Dotáciou 4000 a 2000 eur boli podporené folklóre skupiny VeporLieščina. Finančný príspevok 3000 a 1000 eur poputuje detským folklórnym súborom Lieskovček a Zrkadieľko Hnúšťa.

Vláda podporila aj rekonštrukciu a modernizáciu dvanástich kultúrnych domov a siedmich kostolov v celkovej výške viac ako 220 000 eur. Za zmienku stoja aj dotácie na obnovu historickej zvonice v obci Babinec a rekonštrukciu archeoskanzenu Kyjatickej kultúry.

 

 << späť
Linky