Nová výstava v Dvorane

13.02.2019 MK SR
Nová výstava v Dvorane V Dvorane Ministerstva kultúry SR sa konala vernisáž k jedinečnej historickej výstave zachytávajúcej kľúčové okamihy zjednotenia Rumunska.

 

 

 

Rumunská prezidentská kancelária a veľvyslanectvo Rumunska v Bratislave prinášajú slovenskému publiku možnosť autenticky nahliadnuť do turbulentného procesu zjednotenia Rumunska spred sto rokov. Výstava „Veľké zjednotenie. Od víťazstva v prvej svetovej vojne po korunováciu panovníkov Veľkého Rumunska" ponúka dobové a doteraz veľmi zriedka zverejnené snímky zobrazujúce nasadenie kráľa Ferdinanda a kráľovnej Márie v kľúčových dejinných momentoch, ktoré viedli k ukončeniu prvej svetovej vojny a rozhodli o zjednotení Rumunska.

Výstavu za účasti  čestných slovenských a zahraničných hostí slávnostne otvoril štátny tajomník Ministerstva kultúry SR Ivan Sečík spolu s veľvyslankyňou Rumunska na Slovensku Stelutou Arhire, ktorí pozvali širokú slovenskú verejnosť na oboznámenie sa s historickými míľnikmi vzniku súčasnej predsedníckej krajiny v Rade EÚ. 

 

 << späť
Linky