Organový recitál v Redute

21.02.2019 SF
Organový recitál v ReduteDruhý organový recitál jubilejne 70. koncertnej sezóny Slovenskej filharmónie sa uskutoční v bratislavskej Redute poslednú februárovú nedeľu – 24. februára o 16.00.

 

 

 

 

 

Hosťom nedeľného popoludnia bude rakúsky organový virtuóz  a improvizátor Konstantin Reymaier. Svoje interpretačné umenie predvedie na kráľovskom nástroji v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie, ktorý patrí k najväčším píšťalovým organom na Slovensku. V interpretácii umelca si vypočujeme diela Johanna Sebastiana Bacha, Edwarda Elgara, Antona Brucknera a Iaina Farringtona.

 

Konstantin Reymaier

pochádza zo Štajerska. Študoval organ na Universität für Musik und darstellende Kunst vo Viedni u Rudolfa Scholza a Alfreda Mitterhofera, ako aj teológiu na Viedenskej univerzite. V roku 1991 získal cenu na Medzinárodnej skladateľskej súťaži v rámci Festivalu európskej chrámovej hudby v meste Schwäbisch Gmünd. Po ukončení štúdií pôsobil v rokoch 1993 – 1997 ako chrámový hudobník v kostole Little St. Mary’s v Cambridgei. V roku 1997 získal miesto hudobného riaditeľa na Mansfield College Univerzity v Oxforde.  V rokoch 2001 – 2005 pôsobil ako profesor hry na organe a improvizácie na Kunstuniversität v Grazi. Následne nastúpil na Viedenský kňazský seminár a v roku 2009 bol vysvätený na kňaza. Od septembra 2010 je vedúcim Referátu pre chrámovú hudbu Viedenskej arcidiecézy a pôsobí ako kurát v Dóme sv. Štefana vo Viedni. Spolu s Ernstom Wallym je od roku 2016 aj dómskym organistom u sv. Štefana.

 

 

 

 << späť
Linky