Ministerka na otvorení Týždňa slovenských knižníc 2019 v Banskej Bystrici

04.03.2019 MK SR
Ministerka na otvorení Týždňa slovenských knižníc 2019 v Banskej Bystrici Ministerka kultúry dnes v Banskej Bystrici otvorila Týždeň slovenských knižníc 2019. Podujatie bolo spojené so slávnostným otvorením zmodernizovaných priestorov oddelenia absenčných služieb Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici.

 

 

Marec – mesiac knihy sa začal jubilejným 20. ročníkom Týždňa slovenských knižníc. Cieľom tohto celoslovenského podujatia s mottom „Knižnice pre všetkých" je pozitívne zviditeľniť knižnice ako kultúrne a vzdelávacie inštitúcie prostredníctvom najrozmanitejšieho spektra aktivít a podujatí.

Iniciatívu podporila aj šéfka rezortu kultúry Ľubica Laššáková, ktorá dnes v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici otvorila Týždeň slovenských knižníc 2019 v banskobystrických knižniciach. Ministerka spoločne s viceprimátorom Banskej Bystrice Jakubom Gajdošíkom a riaditeľkou inštitúcie Blankou Snopkovou slávnostne prestrihla pásku zrekonštruovaných priestorov absenčných služieb knižnice, na modernizáciu ktorých prispelo aj ministerstvo kultúry.

 

 << späť
Linky