Pod taktovkou Alana Buribayeva

09.04.2019 SF
Pod taktovkou Alana BuribayevaPo návrate z úspešného umeleckého zájazdu našich telies z Ománu pokračujú v bratislavskej Redute aprílové symfonické koncerty.

 

 

 

 

Vo štvrtok a piatok 11. a 12. apríla sa po boku orchestra Slovenská filharmónia  debutovo predstavia dvaja poprední zahraniční umelci – pôvodom kazašský dirigent Alan Buribayev, šéfdirigentom Operného domu v Astane a hlavný hosťujúci dirigent Japan Century Symphony Orchestra v Osake a anglický klavirista Freddy Kempf, laureát  Medzinárodnej klavírnej súťaže P. I. Čajkovského.  Freddy Kempf  je jedným z najúspešnejších klaviristov súčasnosti, ktorý účinkuje vo vypredaných sálach po celom svete. Medzi jeho nedávne umelecké vrcholy patrí debut na BBC Proms. V jeho interpretácii zaznie legendárny Čajkovského Koncert pre klavír a orchester č. 1 b mol. Program doplnia diela ruských skladateľov – symfonický obraz V stepiach Strednej Ázie Alexandra Porfirieviča BorodinaSymfónia č. 2 emol, op. 27 Sergeja Rachmaninova.

Alan Buribayev sa so Slovenskou filharmóniou  predstaví po prvý raz,  v Bratislave  v minulosti účinkoval na festivale BHS.

Koncerty sa začnú o 19-tej.

 

 << späť
Linky