Štátne dotácie poputujú na rozvoj kultúry v Medzilaborciach a Bardejove

10.04.2019 MK SR
Štátne dotácie poputujú na rozvoj kultúry v Medzilaborciach a BardejoveNa podnet ministerky kultúry SR Ľubice Laššákovej bola na výjazdovom rokovaní vlády SR schválená finančná pomoc pre folklórne súbory, umelecké inštitúcie, kultúrne domy či kostoly.

 

 

 

V dňoch 9. a 10. apríla 2019 sa uskutočnilo výjazdové rokovanie vlády SR v Medzilaborciach a Bardejove. Výsledkom je vyčlenenie štátnych dotácií vo výške 1 milión eur pre rozvoj vzdelávania, kultúry, ľudských zdrojov a komunikácií v okresoch Bardejov a Medzilaborce. Dotácie dopĺňajú akčné plány rozvoja tohto severovýchodného regiónu z júla 2018.

Vďaka ministerke kultúry SR Ľubice Laššákovej je výsledok rokovania vlády úspešný aj z hľadiska podpory regionálnej kultúry. Zo štátnej dotácie sa na nové kroje môžu tešiť folklórne skupiny Záruba, Voľanka a detský folklórny súbor Vienok. Vďaka podpore 10 000 eur budú môcť zahraniční turisti už čoskoro využívať audio sprievodcu v Múzeu moderného umenia Andyho Warhola. Finančný príspevok 13 000 eur na nové hudobné nástroje poputuje do základnej umeleckej školy A. Ljubimova.  

Zmodernizovaných bude aj 12 obecných kultúrnych domov a značný objem prostriedkov pôjde na rekonštrukciu gréckokatolíckych a pravoslávnych chrámov a katolíckych kostolov.

Pracovný program zaviedol ministerku aj do Múzeu moderného umenia Andyho Warhola. Spolu s ministrom financií Petrom Kažimírom si prezreli vizualizáciu plánov zrekonštruovaného múzea a na jeho prestavbu prisľúbili vedeniu inštitúcie podporu. 

 

 << späť
Linky