Veľkonočné koncerty Slovenskej filharmónie

15.04.2019 SF
Veľkonočné koncerty Slovenskej filharmónieApríl ponúkne veľa hudobných zážitkov. Pripravená je séria Veľkonočných koncertov, v Slovenskej filharmónii a Katedrále sv. Martina.

 

 

 

Slovenský komorný orchesteruž tradične  v rámci cyklu Hudba v chrámoch  uvádza dielo Josepha Haydna Sedem posledných slov nášho Spasiteľa na kríži , ktoré autor začal komponovať  v roku 1785 na podnet predstaveného katedrály Santa Cueva v juhošpanielskom meste Cádize.Už počas Haydnovho života sa stal tento opus jedným z jeho najslávnejších diel. Koncert v Katedrále sv. Martina sa uskutoční v nedeľu 14. apríla15.00.

Typicky veľkonočný program, Caldarove oratórium Magdaléna pri nohách Krista, prinesie koncert mladého súboru Il Cuore Barocco, ktorý v predchádzajúcej sezóne „zahviezdil“ v koncerte z diel Charpentiera. Party Lásky nebeskej a Lásky pozemskej stvárnia dvaja kontratenori, ktorí sú hosťami projektu: Andrew Hallock a Armin Gramer. Koncert sa uskutoční v utorok 16. apríla v Malej sále SF o 19.00 h.

Do obdobia pred Veľkou nocou sme zaradili aj  symfonicko-vokálny koncert, zostavený z duchovnej tvorby J. S. Bacha, F. Mendelssohna Bartholdyho, J. Brahmsa, G. Faurého ..., na ktorom bude herec Juraj Kukura čítať výňatky z Biblie. Koncert Slovenskej filharmónieSlovenského filharmonického zboru zaznie v naštudovaní Rastislava Štúra, stáleho hosťujúceho dirigenta SF. Mimoriadny koncert je na programe v stredu 17. apríla v Koncertnej sieni SF o 19.00 h.

 << späť
Linky