Filharmónie na Slovensku reagujú na Notre Dame

17.04.2019
Filharmónie na Slovensku reagujú na Notre Dame Slovenská filharmónia aj Štátna filharmónia Košice sa rozhodli svoje aktuálne sviatočné veľkonočné koncerty venovať podpore a spomienke formou hudby a umeleckého slova na katedrálu Notre Dame v Paríži, ktorú zničil požiar.

 

 

Slovenská filharmónia pod taktovkou Rastislava Štúra spolu so Slovenským filharmonickým zborom uvedie dnes, 17. apríla 2019 o 19. h v bratislavskej Redute, koncert s recitáciou pod názvom Juraj Kukura číta Bibliu. Okrem hudobných sakrálnych diel majstrov ako Johann Sebastian Bach, Joseph Hayd, Franz List či Johannes Brahms zaznejú aj biblické texty v podaní herca Juraja Kukuru.

Štátna filharmónia Košicepod taktovkou dirigenta Mareka Šedivého uvedie zajtra, vo štvrtok 18. apríla 2019 o 19. h v košickom Dome umenia, Veľkonočný koncert, kde ako sólistky vystúpia sopranistky Mariana Gelenekyová a Catherine St-Arnaud v sprievode zmiešaného zboru Cantemus z Maďarska. Okrem Poulencovho Stabat Mater zaznie aj premiéra diela slovenského hudobného skladateľa Víťazoslava Kubičku – symfonickej básne pre soprán a orchester nazvanej Hospodin je môj pastier.

 

 

Fotozdroj: https://bit.ly/2V7iHGK

 << späť
Linky