Organistka svetového mena Monika Melcová v bratislavskej REDUTE

28.05.2019 SF
Organistka svetového mena Monika Melcová v bratislavskej REDUTENa organovom koncerte Ciaconna v priereze storočí opäť privítame v Slovenskej filharmónii výnimočnú slovenskú organistku pôsobiacu v zahraničí Moniku Melcovú. Koncert sa uskutoční v nedeľu 2. júna sa o 16-tej.

 

 

Absolventka Konzervatória v Košiciach Monika Melcová pokračovala v štúdiu na Universität fűr Musik und darstellende Kunst vo Viedni, po jeho ukončení v roku 1999 pokračovala na Conservatoire National Supérieur de Musique v Paríži. Je nositeľkou mnohých ocenení a pravidelne koncertuje v Paríži, v Chapelle Royale v Granade a v ďalších chrámoch. Venuje sa aj pedagogickej činnosti. Organovú hudbu nahrávala pre množstvo vydavateľstiev a rádií, medzi iným i pre Radio France Musique, NHK Tokyo, Slovenský rozhlas, ORF Wien.

 Svoje interpretačné umenie predvedie na kráľovskom nástroji v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie, ktorý patrí k najväčším píšťalovým organom na Slovensku. Inšpiratívny repertoár  využije bohatú škálu zvukových možností organa firmy Rieger Orgelbau z Rakúska.

 

Monika Melcová organ

Ciaccona v priereze storočí

Louis Marchand      Grand Dialogue en Ut (Troisième Livre)

Tierce en Taille (Première Livre)

Johann Sebastian Bach

            Chaconne BWV 1004 (upr. Henri Messerer)

Jean Baptiste Lully

            Chaconne des Scaramouches

(Le bourgeois gentilhomme)

Dietrich Buxtehude

            Ciaconna e moll BuxWV 160

Jean-Louis Florentz

            Harpe de Marie (z Laudes op. 5)

Jehan Alain  Le jardin suspendu Chaconne JA 071

Monika Melcová      Improvizácia

 << späť
Linky