Deň detí v SĽUK-u už túto sobotu

30.05.2019
Deň detí v SĽUK-u už túto sobotu 1. júna 2019 sa uskutoční 9. ročník podujatia Deň detí v SĽUK-u. Program bude inšpirovaný hlavne tradičnou ľudovou kultúrou. Medzi bohatými aktivitami si na svoje prídu nielen naši najmenší ale aj dospelí návštevníci. Začiatok podujatia je o 13:00 hod. Podujatie organizuje Slovenský ľudový umelecký kolektív v spolupráci s Mestskou časťou Bratislava – Rusovce.

 

Návštevníci sa môžu tešiť okrem umeleckého programu aj na tvorivé dielne pre deti, ktorých súčasťou bude napr. výroba modranskej keramiky, včelárstvo, drotárstvo, košikárstvo, maľovanie hračiek, razenie mincí či výroba ozdôb z korálok.

V bohatej ponuke umeleckých programov sú domáce i zahraničné bábkové divadlá, interaktívne predstavenie SĽUK-u Zvuky nie sú muky a ďalšie aktivity.  Muzikantská veselohra SĽUK-u Zvuky nie sú muky, formou hry a vtipu zoznámi deti s rôznymi ľudovými hudobnými nástrojmi a hudobnými hračkami. Presvedčia sa tak, že svet hudby je pestrý a spoznávať ho je zábava. Tradičné bábkové divadlo Tyjátr z Nitry uvedie marionetovú hru Herkules alebo Dobytie pekla, Clive Chandler z Veľkej Británie sa predstaví s maňuškovou komédiou Punch & Judy Show a Irene Vecchia z Talianska s komédiou Pulcinella.

Po celý deň návštevníkov bude zabávať aj pouličné divadlo Teatro Pimprle z Českej republiky a v Živom múzeu domácich prác folklórna skupina Konopa z Kozároviec bude predvádzať a učiť deti i dospelých zručnosti v dnes už zabudnutých tradičných prácach na dedine. Nebudú chýbať ani domáce zvieratká. V závere dňa vystúpi detský folklórny súbor Hájenka z Bratislavy so svojou muzikou, tancami, pesničkami a veselým ľudovým divadlom.

Z celodenných aktivít už tradične nebude chýbať pikniková zóna, kde si môžu návštevníci priniesť vlastné domáce dobroty a oddýchnuť si, ďalej zapletanie vrkočov či maľovanie na tvár. V Školičke tanca sa deti naučia ľudové tance a v speváckej súťaži zaspievajú svoje obľúbené pesničky.

Organizátori pripravili pre návštevníkov aj občerstvenie v podobe  jedálnička z tradičnej ľudovej kuchyne, pripravené budú napríklad párance z Pukanca či podpecníky a ďalšie tradičné maškrty.

Vstup na podujatie je voľný, s výnimkou Školy remesiel (1€), muzikantskej veselohry Zvuky nie sú muky (4€) a záverečného vystúpenia DFS Hájenka (4€).

Zmena programu vyhradená!

Podujatie sa bude konať aj v prípade nepriaznivého počasia!

Viac na:

www.sluk.sk
https://www.facebook.com/events/319325948747181/

 

Kontakt:

Lucia Sopková

PR manažérka
+421 918 810 767        

lucia.sopkova@sluk.sk

 

 << späť
Linky