Traja sólisti, tri koncerty a tri klavíry na pódiu Reduty

12.06.2019 SF
Traja sólisti,  tri  koncerty a tri klavíry na pódiu RedutyNa poslednej symfonickej dvojici jubilejnej 70. sezóny vystúpia po boku orchestra Slovenská filharmónia traja poprední slovenskí klaviristi mladej generácie.

 

 

 

Na poslednej symfonickej dvojici jubilejnej 70. sezóny  vystúpia po boku orchestra Slovenská filharmónia traja poprední slovenskí klaviristi mladej generácie – Matej Arendárik, laureát mnohých medzinárodných interpretačných súťaží, Jakub Ćižmarovič, absolútny víťaz súťaže International Music Festa Ueda v japonskom Nagane  a Ladislav Fančovič, všestranný hudobník, ktorý svoju kreativitu uplatňuje aj v džeze.  Na programe sú tri Mozartove klavírne koncerty – pre jeden , dva a tri klavíry v naštudovaní bulharského dirigenta  Pavla Baleffa, šéfdirigenta Filharmónie v Baden-Badene.

Záverečné koncerty sú zostavené z diel Wolfganga Amadea Mozarta – na úvod zaznie predohra k opere Figarova svadba KV 492. Nasledovať budú tri Mozartove koncerty - Koncert pre klavír a orchester č. 20 d mol, KV 466, Koncert pre dva klavíry a orchester č. 10 Es dur, KV 365 a Koncert pre tri klavíry a orchester F dur, KV 242 Lodron.

Posledná dvojica symfonických koncertov sa uskutoční v stredu a vo štvrtok 12. a 13 júna o 19-tej.

 

 

Doplnená informácia:

Zo zdravotných dôvodov bude na koncertoch namiesto generálneho riaditeľa SF Mariana Lapšanského účinkovať klavirista Matej Arendárik.    

 

Program koncertov ostáva nezmenený.

 << späť
Linky