Ministerstvo kultúry SR (MK SR) a Kunsthalle Bratislava (KHB) sa dohodli na procese osamostatnenia KHB

02.08.2019 MK SR
Ministerstvo kultúry SR (MK SR) a Kunsthalle Bratislava (KHB) sa dohodli na procese osamostatnenia KHBPo piatich rokoch od jej vzniku sa k 1. januáru 2020 stane štátnou príspevkovou organizáciou MK SR, ktorej sídlo bude v Dome umenia v Bratislave.

 

 

Som naozaj rada, že sa odložili emócie a za stôl si sadli odborníci z MK SR a KHB a našli spoločnú reč. Aj tu je vidieť, že svoj sľub, ktorý som dala 8. apríla na pôde Vysokej školy výtvarných umení som dodržala," poznamenala ministerka kultúry Ľubica Laššáková. Nová organizácia bude hospodáriť s rozpočtom 400 tisíc Eur. 

Vyriešila sa aj otázka umiestnenia KHB. Výstavné a administratívne priestory, ktoré Kunsthalle Bratislava v súčasnosti užíva v rámci Domu umenia, sa nijak nezmenia ani nezmenšia. Národné osvetové centrum uzavrie s Kunsthalle Bratislava od 1.1.2020 novú nájomnú zmluvu na obdobie 5 rokov.

KHB vznikla pôvodne ako organizačná jednotka Národného osvetového centra (NOC) v priestoroch Domu umenia na Námestí SNP č. 12 v Bratislave v roku 2014. Po dvoch rokoch bola delimitovaná pod správu Slovenskej národnej galérie, pričom prvé aj druhé organizačné riešenie malo byť dočasné.

 << späť
Linky