Na Dulovom námestí v Bratislave odhalí Matica slovenská pamätnú tabuľu Matúšovi Dulovi

23.10.2019 MS
Na Dulovom námestí v Bratislave odhalí Matica slovenská pamätnú tabuľu Matúšovi DuloviZnáme námestie v bratislavskom Ružinove bude od 30. októbra 2019 informovať verejnosť, po ktorej slovenskej osobnosti nesie svoj názov. Dulovo námestie získa vďaka Matici slovenskej pamätnú tabuľu venovanú jednému z najvýraznejších slovenských národovcov a politikov 19. a 20. storočia Matúšovi Dulovi.

 

 

„Nízke povedomie o Matúšovi Dulovi, vo svojej dobe známom advokátovi, politikovi, predsedovi Slovenskej národnej rady v r. 1918 – 1919 a predsedovi Matice slovenskej v r. 1919 – 1926, nás presvedčilo, že musíme nájsť verejný priestor aspoň pre pamätnú tabuľu na Dulovom námestí v Bratislave. Som úprimne rád, že sa nám to podarilo a ďakujem zúčastneným stranám za spoluprácu. Mojím osobným želaním je, aby sa Matúš Dula dostal viac do povedomia mladších generácií, k čomu pomôže aj táto tabuľa,“uviedol predseda MS Marián Gešper. Najstaršia národná a kultúrna ustanovizeň Slovákov tak prispeje ďalšou pamätnou tabuľou k hlbšiemu kolektívnemu vedomiu slovenského národa, čo je jednou z jej najdôležitejších úloh vo vzťahu k verejnosti.

 

                Slávnostné odhalenie pamätnej tabule Matúšovi Dulovi sa začne v stredu o 11.00 h na Dulovom námestí v Bratislave – Ružinove.

 

 << späť
Linky