COLORLOVE.10 rokov značky LS.

11.11.2019
COLORLOVE.10 rokov značky LS. Slovenské centrum dizajnu Vás srdečne pozýva na otvorenie výstavy COLORLOVE – 10. rokov značky LS, ktoré sa uskutoční 19. novembra o 18:00 v Galérii dizajnu Satelit.

 

Lenka Sršňová patrí k najvýraznejším súčasným odevným dizajnérkam, energia jej rukopisu a dizajnérska vízia sú na lokálnej scéne neprehliadnuteľné. V roku 2009 si založila vlastný ateliér a značku LS., ktorá tvorí jedinečnú módu a ponúka klientom originálnu alternatívu v obliekaní.  *  LS.  predstavuje vytrvalosť, nadšenie, farebný hedonizmus a túžbu nesplynúť s davom. Charakterizujú ju výrazné autorské textilné dezény, zmysel pre krajčírsky detail a záľuba v kvalitných materiáloch či plastických aplikáciách, ktoré dávajú odevom nový rozmer. Svoj postoj k „slow fashion“ reprezentuje uvedením jednej kolekcie ročne, ktorú realizuje v malých odevných sériách, často v priamom vzťahu s potrebou klienta.  *  Ateliér Lenky Sršňovej sa nachádza v Bratislave, je miestom, kde sa prekračujú hranice a veľa experimentuje. Vyvíjajú sa tu strihy, miešajú farby, pripravujú vzory a kombinujú materiály. Tu vznikajú všetky odevy na zákazku, aj limitované série. Ateliér spolupracuje s výrobcami látok doma aj v zahraničí, či menšími odevnými firmami na Slovensku. Dodnes si našla cestu k mnohým zákazníkom, ktorých stále pribúda. *  Lenka Sršňová je držiteľkou viacerých ocenení, získala cenu Fashion LIVE! Designer za rok 2015, cenu Nadácie Tatra banky za umenie 2016 aj Národnú cenu za dizajn 2015 a 2019. Do jej sveta môžete nahliadnuť cez webovú stránku www.lenkasrsnova.com.
 
COLORLOVE 10 rokov značky
 
Vitajte na výstave, ktorá v našom prostredí nie je úplne bežná. Desiate výročie slovenskej značky je predsa dobrým dôvodom na oslavu. Táto oslava nie je len osobnou retrospektívou, cestou k spomaleniu a nachádzaniu nových individuálnych detailov, je aj poctou remeslu a dôkazom mnohých
priateľských spoluprác. Lenkin imaginárny svet, láska k móde a farbám, sa ocitá na pôde galérie a naberá nové rozmery. Rozohráme všetky vaše chute a zmysly! Chutné sladké bonbóny, trblietavé salónky, nekonečný priestor galaktiky či magické šelmy z fantastiky. Premyslené farebné kódy, monochromatické plochy aj hravé kokteily z lahodných ingrediencií. Prostredníctvom šiat sa prenesiete do rozprávkových príbehov hrdinov a princezien, ktorými sa jej klienti vo fantazijnom svete stávajú. Desať kolekcií – desať rokov tvorby, z ktorých ponúkame mozaiku imaginárneho sveta. Módu, ktorá sa nemení každú sezónu a napriek tomu tak úspešne reaguje na ľudské sny a túžby. Vstúpte s nami do krajiny, ktorá sa s vami poriadne zatočí. Pohrajte sa s textilnými vzormi, nahliadnite do archívu, objavte obľúbené modely v kombináciách, ktoré nepoznáte. Zabavte sa, usmievajte, prekračujte hranice a hlavne sa inšpirujte! Ukážeme vám, čo všetko sa skrýva za dverami jej ateliéru.  


 
Kurátorka: Zuzana Šidlíková
 
Produkcia: Henrieta Cvangová

Scéna: Mimo Architekti, Archholiks

Video: Vladimíra Hradecká, Braňo Lengyel

Grafický dizajn: Ondrej Jób Maping: Igor Pavelek

Organizátori:  Slovenské centrum dizajnu, Satelit, galéria dizajnu SCD, LS

 << späť
Linky