Monika Potokárová (30. júna 1992 – 25. novembra 2019)

25.11.2019
Monika Potokárová (30. júna 1992 – 25. novembra 2019)Ministerstvo kultúry SR prijalo s hlbokým smútkom správu o úmrtí poprednej mladej členky Činohry SND Moniky Potokárovej. Jej náhly odchod je obrovská tragédia a veľká strata pre slovenskú divadelnú scénu.

 

 

 

Monika Potokárová sa narodila sa 30. júna 1992 v Prešove. Vyštudovala herectvo na Konzervatóriu v Bratislave, navštevovala ročník pantomímy na pražskej HAMU a absolvovala herectvo na VŠMU v Bratislave. Už počas štúdiá hosťovala v Činohre SND, ktorej členkou sa stala v októbri 2016.

V roku 2017 získala Prémiu Literárneho fondu za postavu Moniky v inscenácii hry Zo života ľudstva, v roku 2018 Cenu Dosky za mimoriadny počin v oblasti činoherného divadla za spevácky výkon v inscenácii Kabaret normalizácia alebo Modlitba za Martu a v tom istom roku Výročnú cenu Literárneho fondu za postavu They v inscenácii hry Hedda Gablerová, s prihliadnutím k postave Antigony v rovnomennej inscenácii a postave Nataše Rostovej v inscenácii dramatizácie románu Vojna a mier.

Monika Potokárová patrila k najobsadzovanejším herečkám činoherného súboru SND, momentálne mala v repertoári v SND 12 postáv, okrem vyššie spomínaných účinkovala v inscenáciách Zmierenie alebo Dobrodružstvo pri obžinkochMercedes BenzRodáciCudzôRivers of BabylonRuské denníkyVedľajšie účinkyFyzici...

Monika hosťovala aj v iných divadlách, televízii, či filme.

 

V Monike Potokárovej stráca naša kultúra a umenie jednu z najtalentovanejších predstaviteliek mladej hereckej generácie.

 

Česť jej pamiatke!

 

 

 

Zdroj: SND

 << späť
Linky