Anglická hudba so šéfdirigentom Jamesom Juddom

03.12.2019 SF
Anglická hudba so šéfdirigentom Jamesom JuddomV mesiaci december sa Slovenská filharmónia predstaví na dvoch koncertných dvojiciach pod taktovkou šéfdirigenta Jamesa Judda, ktorý aj v tejto sezóne zaradil do svojich programov diela u nás zriedka uvádzaných anglických skladateľov.

 

 

Vo štvrtok a piatok  5. a 6. to bude   celovečerné dielo  Edwarda Elgara pre sóla, zbor a orchester Gerontiov sen na text J. H. Newmana, ktoré zaznelo v rámci sezón Slovenskej filharmónie iba jedenkrát, v roku 2000. Kantáty a oratóriá tvoria veľkú časť tvorby Edwarda Elgara. K jedným z najvýznamnejším patrí Gerontiov sen, zhudobňujúci báseň kardinála  Newmana, ktorý ju venoval skladateľovi ako svadobný dar.   Monumentálne vokálno-inštrumentálne dielo  zaznie v interpretácii našich telies – Slovenskej filharmónie a Slovenského filharmonického zboru / zbormajster Thomas Lang, zbormajster Viedenskej štátnej opery/. Sólistami večerov bude spevácke trio z Veľkej Británie -  mezzosopranistka Sara Fulgoni, ktorá  účinkovala vo svetových operných domoch ako La Scala v Miláne, Bavorská štátna opera v Mníchove alebo Operný dom v Zürichu. Z Britských ostrovov pochádza aj tenorista Toby Spence, ktorý má skúsenosti z operných scén ako Metropolitná opera v New Yorku alebo Parížska opera a  basbarytonista Andrew Foster-Williams.

Hneď o týždeň neskôr 12. a 13. decembra naštuduje James Judd so Slovenskou filharmóniou dielo  Ralpha Vaughana Williamsa The Lark Ascending / Vzlet škovránka,  ktoré je najmä vo Veľkej Británii jedným z najvyhľadávanejších hudobných titulov.  S našimi telesami uvedie aj slovenskú premiéru orchestrálnej kompozície V parku môjho otca od  Iris Szeghy, slovenskej skladateľky žijúcej vo Švajčiarsku . V druhej časti koncertu bude na programe Symfónia č. 4 G dur  Gustava Mahlera.   Sólistami večerov budú huslista Jarolím Emmanuel Ružička,  koncertný majster orchestra SF a slovenská sopranistka Lenka Máčiková.

Vstupenky na koncerty si kúpite v Pokladnici SF, kde ponúkame aj tento rok DARČEKové poukazy v hodnote 20 eur s využitím  do konca aktuálnej 71. koncertnej sezóny, teda až do júna nasledujúceho roka.

Potešte svojich blízkych a darujte im KONCERT V SLOVENSKEJ FILHARMÓNII.

Pokladnica Slovenskej filharmónie, Reduta, Nám. Eugena Suchoňa 1, Bratislava,                         otvorená  Po: 9-14.00, Ut – Pia: 13.00 – 19.00.   www.filharmonia.sk

 << späť
Linky