Japonský klavirista YU NITAHARA, víťaz 9. ročníka Medzinárodnej klavírnej súťaže J. N. Hummela v Redute

10.01.2020 SF
Japonský klavirista  YU NITAHARA, víťaz 9. ročníka Medzinárodnej klavírnej súťaže J. N. Hummela v ReduteTretí utorkový klavírny recitál, 14. 1. 2020, v prebiehajúcej 71. koncertnej sezóne Slovenskej filharmónie bude patriť víťazovi 9. ročníka Medzinárodnej klavírnej súťaže J. N. Hummela. V Malej sále SF sa predstaví japonský klavirista YU NITAHARA. Program zostavil z diel Wolfganga Amadea Mozarta, Johanna Nepomuka Hummela a Clauda Debussyho.

 

Yu Nitahara pochádza z Japonska, kde získal množstvo cien na národných i medzinárodných súťažiach.  je víťazom 18. ročníka Medzinárodnej hudobnej súťaže Marockej filharmónie, kde v roku 2019 získal aj cenu publika a cenu orchestra. Je tiež laureátom ďalších medzinárodných súťaží: 1. cenu získal na 9. ročníku Medzinárodnej klavírnej súťaže J. N. Hummela v Bratislave; zvláštnu cenu – angažmán na recitáloch – získal na Medzinárodnej klavírnej súťaži PIANALE vo Fulde v Nemecku. V Japonsku vyhral 32. ročník klavírnej súťaže PTNA a tiež 6. ročník súťaže venovanej pamiatke klaviristky Kazuko Yasukawa, kde získal aj viacero zvláštnych cien. Ako sólista i komorný hráč účinkoval v Japonsku, Južnej Kórei a mnohých európskych krajinách. Získal tiež štipendium Hudobnej nadácie Yamaha a Ohga Norio (SONY).

S vyznamenaním absolvoval Univerzitu umení v Tokiu v triede Akiru Eguchi. V súčasnosti študuje na Universität Mozarteum v Salzburgu u Pavla Gililova ako štipendista Japonského ministerstva kultúry a Meiji Yasuda Cultural Foundation.

 

Koncert sa začne o 19.00 h.

 

Wolfgang Amadeus Mozart

10 variácií na Unser dummer Pöbel meint, KV 455                        

Sonáta pre klavír č. 8 a mol, KV 310                                                                                     

 

Johann Nepomuk Hummel

La bella capricciosa, polonéza, op. 55                                                

 

Claude Debussy

Prelúdiá pre klavír, 1. diel       

 

Jubilejný 10. ročník Medzinárodnej klavírnej súťaže J. N. Hummela sa uskutoční v Slovenskej filharmónii od 14. – 20. septembra 2020. Na súťaži sa môžu zúčastniť klaviristi všetkých národností narodení po 14. septembri 1988. Vyplnenú prihlášku do súťaže je potrebné zaslať najneskôr do 31. mája 2020. Podrobné informácie  o súťaži nájdete na www.filharmonia.sk  

         

                              

 << späť
Linky