Jediné oratórium Roberta Schumanna Raj a Peri zaznie tento týždeň v bratislavskej REDUTE

11.02.2020 SF
Jediné oratórium Roberta Schumanna Raj a Peri zaznie tento týždeň v bratislavskej REDUTESlovenská filharmónia, Slovenský filharmonický zbor /zbormajster Thomas Lang/, domáci a zahraniční operní sólisti - Ursula Langmayr, soprán, Johannes Czernin, tenor, Petra Nôtová, soprán, Jana Kurucová, mezzosoprán, Juraj Hollý, tenor, Aleš Jenis, basbarytón uvedú v naštudovaní talianskeho dirigenta Fabricia Venturu jediné oratórium Roberta Schumanna Raj a Peri, op. 50. Vo štvrtok a piatok 13. a 14. februára o 19.00.

 

 

Robert Schumannskomponoval svoje oratórium  ako tridsaťtri ročný, v roku 1843. Predlohou mu bola  orientálna poéma Lalla – Rookh  írskeho romantického básnika, hudobného skladateľa a herca  Thomasa Moora (1779–1852).  Príbeh hovorí o anjelovi vyhnanom z raja, ktorý sa môže vrátiť späť, ak prinesie ako výkupné dar najmilší nebesám. Premiéra  diela sa konala 4. decembra 1843 pod vedením Schumanna  v lipskom Gewandhause a mala u poslucháčov  veľký ohlas. Slovenská filharmónia uviedla  Schumannovo monumentálne oratórium pre sóla, zbor a orchester, op. 50  Raj a Peri počas svojich koncertných sezón  jedenkrát – v roku 1979 pod taktovkou  Wilfrieda Boettchera. Vokálno - inštrumentálne dielo zaznie v Koncertnej sieni SF opäť po štyridsiatich rokoch.

Koncerty sa začnú o 19.00 h.

V rámci Medzinárodného týždňa manželstva (10. – 14. 2. 2020)  si  môžete v pokladnici SF zakúpiť vstupenky v AKCII 1+1 na vybrané februárové koncerty. www.filharmonia.sk

 << späť
Linky