Februárový koncert Slovenského filharmonického zboru

20.02.2020 SF
Februárový koncert Slovenského filharmonického zboruV piatok 21. februára sa už tradične na samostatnom koncerte predstaví Slovenský filharmonický zbor pod taktovkou svojho zbormajstra Jozefa Chabroňa. Sólistami večera budú - člen Slovenského filharmonického zboru, barytonista Martin Mikuš, koncertný majster SF Jozef Horváth a klavirista Tomáš Nemec, korepetítor SFZ.

 

 

Naša zborová jednotka si na Mimoriadny koncert prizvala tri  hosťujúce telesá -  spevácky zbor mesta Senica - Cantilena, Miešaný spevácky zbor Cantus a Spevácky zbor Tempus, ktoré sa pripoja k našej zborovej jednotke v druhej polovici koncertu.

Dramaturgia koncertu je pestrá. V prvej polovici sa predstaví Slovenský filharmonický zbor samostatne. Teleso, ktoré nás pravidelne reprezentuje na domácich a zahraničných operných či koncertných scénach otvorí piatkový večer dielom  Sunt lacrimae rerum Carla Orffa, ktoré je veľkou výzvou pre mužský zbor.  Nasledovať bude jedno z najznámejších a najčastejšie uvádzaných motet Antona Brucknera  Christus factus est, Alleluia Randalla Thompsona, O Magnum Mysterium Mortena Lauridsena.  Nebude chýbať dielo  českého skladateľa Zdeňka Lukáša  Pocta tvůrcům, cyklus miešaných zborov so sprievodom huslí a klavíra, ktorá je pevnou súčasťou repertoáru mnohých zborov.

Slovenský filharmonický zbora tri hosťujúce zborové telesá na pódiu v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie vzbudzujú veľké očakávania . Spoločne uvedú diela -  Carla Orffa, Valentina Miserachsa, Sergeja Rachmaninova, Lászlóa Halmosa, Bélu Bartóka, Mykola Rakova, Ota Ferenczyho. Hosťujúce spevácke zbory - zbor mesta Senica - Cantilena, Miešaný spevácky zbor Cantus a Spevácky zbor Tempus, zareagovali na webovú výzvu  Slovenskej filharmónie, ktorá ponúkla možnosť spolupráce na koncerte SFZ slovenským amatérskym zborom. Na spoločnom koncerte  dokážu prepojenosť slovenskej profesionálnej a amatérskej zborovej scény.

Koncert sa začne o 19.00.

 << späť
Linky