Folklór v Piešťanoch pomohol chorým deťom

23.02.2020
Folklór v Piešťanoch pomohol chorým deťomÚspešný projekt ministerky kultúry Ľubice Laššákovej a premiéra Petra Pellegriniho Folklór – duša Slovenska pomohol v Piešťanoch súrodencom a deťom z Ligy proti reumatizmu na Slovensku. Folklórne súbory v Dome umenia Piešťany rozveselili obecenstvo ľudovým tancom a spevom.

 

 

„Aby sa šírila radosť z folklóru medzi ľuďmi, pripravilo Národné osvetové centrum, organizácia v gescii ministerstva kultúry, sériu benefičných koncertov. Oceňujem, že spájame kultúrny zážitok z folklóru s pomocou tým, ktorých osud ťažko postihol chorobou," poďakovala ministerka Laššáková organizátorom a účinkujúcim za ich šľachetnosť.  

 

Národné osvetové centrum pripravilo sériu benefičných koncertov, ktoré sa už konali v Liptovskom Mikuláši, v Banskej Bystrici, v Púchove a dnes v Piešťanoch. Spojil sa tak kultúrny zážitok z folklóru s pomocou deťom, ktorých choroba ukrátila o bezstarostné detstvo. V Dome umenia Piešťany dnes predviedli svoj talent FS Slnečnica, FS Žito, FS Zobor, FS Šumiačan, Trombitáši Štefánikovci, Ľudová hudba Pokošovci a Vysokoškolský umelecký súbor Technik.

 

 

 << späť
Linky