Lúčnica dostala od ministerstva kultúry priestory pre svoju umeleckú činnosť

15.04.2020
Lúčnica dostala od ministerstva kultúry priestory pre svoju umeleckú činnosťMinisterka kultúry SR Natália Milanová podpísala zmluvu o výpožičke priestorov v Hurbanových kasárňach v centre Bratislavy, vďaka ktorej bude mať umelecký súbor Lúčnica prvýkrát vo svojej histórii stále priestory pre svoju umeleckú činnosť.

 

 

Ministerka kultúry SR Natália Milanová podpísala zmluvu o výpožičke priestorov v Hurbanových kasárňach v centre Bratislavy, vďaka ktorej bude mať umelecký súbor Lúčnica prvýkrát vo svojej histórii stále priestory pre svoju umeleckú činnosť. Ministerstvo kultúry ani napriek komplikovanej situacii v súvislosti s koronavírusom na Slovensku nezabúda na erbové kultúrne inštitúcie, akou je napríklad aj Lúčnica. Po desiatkach rokov strávených v rôznych, často provizórnych podmienkach budú môcť Lúčničiari konečne pripravovať svoje vystúpenia v dôstojných a vyhovujúcich priestoroch. 

Ako tvrdí ministerka kultúry Natália Milanová, za dlhodobú propagáciu nášho kultúrneho dedičstva si to zaslúžili už veľmi dávno. „Konečne sa nám podarilo splatiť starý dlh voči Lúčnici. Verím, že poskytnuté priestory pomôžu ešte viac zvýšiť už aj tak skvelú umeleckú kvalitu. Lúčničiarov síce ešte čaká brigáda na obnove vypožičaných priestorov, ale konečne sú vo „vlastnom“,“uviedla ministerka kultúry Natália Milanová. „Zároveň sa chcem pri tejto príležitosti úprimne poďakovať generáciám Lúčničiarov za pozitívnu energiu, ktorú už desaťročia odovzdávajú širokému publiku,“ pokračovala.

Hurbanove kasárne prešli do majetku Ministerstva kultúry SR v roku 2010. Ministerstvo kultúry plánuje areál kasární postupne zrevitalizovať, naplniť ho kvalitnou kultúrnou ponukou a otvoriť verejnosti hneď, ako to bude možné. Po Slovenskej národnej galérii, Ústredí ľudovej umeleckej výroby, Slovenskom centre dizajnu, Slovenskom filmovom ústave a Slovenskom divadelnom ústave je Lúčnica ďalšou kultúrnou inštitúciou, ktorá bude mať svoje priestory v Hurbanových kasárňach.

 << späť
Linky