Slovenská literatúra má svoj anglický portál

12.06.2020
Slovenská literatúra má svoj anglický portálPrehľad o slovenskej literatúre vo svete prináša nový portál v anglickom jazyku Books from Slovakia.

Anglická verzia webstránky Literárneho informačného centra ponúka profily vybraných slovenských autorov a diel. Zahraniční vydavatelia a prekladatelia, knižní profesionáli a čitatelia tu nájdu novinky o slovenskom literárnom dianí vo svete, aj ohlasy a recenzie diel slovenských autorov publikovaných v cudzích jazykoch. K dispozícii je i databáza kníh vydaných v zahraničí s podporou grantového programu Literárneho informačného centra - SLOLIA.

Portál Books from Slovakia informuje tiež o grantoch a rezidenciách. Najmä odborným užívateľom je určená databáza slovenských a zahraničných vydavateľov, lektorátov slovakistiky, slovenských inštitútov v zahraničí, či rezidenčných pobytov, prekladateľských domov, kníhkupectiev a tlačiarní.

Priaznivcov slovenskej literatúry zaujmú rozhovory so slovenskými autormi preložené do angličtiny, alebo články o prezentáciách slovenskej literatúry a autorov na medzinárodných knižných veľtrhoch a festivaloch. K dispozícií sú tiež informácie o čítačkách našich autorov a literárnych podujatiach v zahraničí.

Osobitou súčasťou portálu sú podcasty LIT_CAST Slovakia a LIT_CAST Slowakei o slovenskej literatúre v anglickom a nemeckom jazyku. Ich moderátori Júlia Sherwood a Michal Hvorecký do virtuálneho štúdia pozývajú rôznych hostí, najmä prekladateľov slovenskej literatúry, zahraničných vydavateľov a odborníkov na slovenskú literatúru v zahraničí.

Portál je dostupný na adrese www.litcentrum.sk/en. Zároveň vznikli aj jeho profily na sociálnych sieťach Facebooku a Instagrame pod názvom Books from Slovakia.

 << späť
Linky