Požiadať o dotáciu na kultúru znevýhodnených skupín sa dá len do 22. júla

09.07.2020
Požiadať o dotáciu na kultúru znevýhodnených skupín sa dá len do 22. júlaOrganizátori kultúrnych aktivít zdravotne, alebo inak znevýhodnených skupín obyvateľstva majú už len necelé dva týždne na podanie žiadosti o dotáciu z programu Kultúra znevýhodnených skupín na rok 2020.

Ministerstvo kultúry (MK) SR zverejnilo Výzvu na podporu projektov z programu Kultúra znevýhodnených skupín na rok 2020 v druhej polovici júna. Posledný termín na registráciu a poslanie žiadosti je v stredu 22. júla. Ministerstvo urobí všetko preto, aby boli žiadatelia najneskôr v septembri informovaní o tom, či získali, alebo nezískali podporu.

Šancu získať podporu majú projekty pre ľudí, ktorí sú ohrození chudobou a sociálnym vylúčením, ako i projekty zacielené na témy rovnosti príležitostí či prevencie násilia, diskriminácie, rasizmu alebo extrémizmu. V neposlednom rade je výzva otvorená projektom, ktoré sú venované výchove k tolerancii, odstraňovaniu bariér, posilneniu sociálnej a rodinnej súdržnosti či rozvoju medzikultúrneho dialógu.

Zverejniť výzvu umožnilo ministerstvu kultúry schválenie schémy štátnej pomoci a schémy minimálnej pomoci Protimonopolným úradom SR. Na program Kultúra znevýhodnených skupín ide od roku 2017 každoročne 980-tisíc eur. Vlani sa však nevyčerpali všetky peniaze (z  325 prihlásených projektov podporilo MK SR 195 projektov celkovou sumou 820 400 eur).

„Chcela by som vyzvať všetkých, ktorých sa tento program týka - zapojte sa a využite ho, aby ani jedno euro nezostalo nazmar,“vyjadrila sa ministerka kultúry Natália Milanová.

 << späť
Linky