Vášeň – pohyb – hlas/pokus o tri podoby Carmen

07.08.2020 SND
Vášeň – pohyb – hlas/pokus o tri podoby Carmen (spoločná) online premiéra Baletu, Opery a Činohry SND

Mimoriadne obdobie pandémie, ktoré ovplyvnilo naše životy, nám v divadle dalo priestor vytvoriť inovatívne projekty, ktoré by sme za iných okolností len ťažko uskutočnili.

V roku divadla a vo výročnej stej sezóne SND sme spojili sily všetkých troch umeleckých súborov na niekoľkých projektoch. Jedným z nich je Carmen. Prepojenie opery, baletu a činohry otvorilo nové možnosti v rámci umeleckých i ľudských presahov. Oko kamery zachytilo v pôsobivých obrazochtri podoby Carmen: vášnivú opernú Bizetovu (Monika Fabianová), ale aj strhujúcu baletnú (Olga Chelpanova) a aj jej potenciálnu činohernú podobu cez výber z básní Rupi Kaur (Táňa Pauhofová).

Výsledná performancia o zranenej ženskej identite, kultovej láske a zrelosti vzťahu sa uskutoční vo forme online premiéry na našom SND youtubovom kanáli 16. augusta 2020 o 20:00. Nech vás naša Carmen zastihne kdekoľvek, prinesie vám stále živý príbeh a emócie v netradičnej forme.

 

Dramaturgia: Eva Gajdošová, Miriam Kičiňová, Marek Mokoš 

Choreografia: Igor Holováč

Zvuk: Marián Džubák

Svetlo: Jozef Miklós

Kamera: Jaroslav Mackov, Viktor Petráš, Ivan Ölvecký

Strih: Jaroslav Mackov

Technická supervízia: Viliam Švarda, Karol Jurický, Patrik Pačes

Dirigent:  Martin Leginus

Účinkujú: Táňa Pauhofová, Alexander Bárta, Monika Fabiánová, Olga Chelpanova, Konstantin Korotkov, Viola Mariner, Kristian Achberger, Viacheslav Kruť, Adrian Szelle, Damani Williams Campbel, Daniela Danihelová, Lilit Hogtanian, Ana Carolina Pitta de Carvalho, Zsóka Tallósiová, Jean-Michel Reuter, Enrico Vanroose.

Georges Bizet/Suita pre violončelové sexteto/: členovia Violončelového sexteta Jan Pospíšil, Katarína Černá Zajacová, Branislav Bielik, Katarína Kozelková, Martin Prievalský, Peter Michoněk

 << späť
Linky