Minister kultúry Marek Maďarič sa oboznámil s napredovaním projektu VIVA zbor!

28.02.2013
Minister kultúry Marek Maďarič sa oboznámil s napredovaním projektu VIVA zbor!Minister kultúry SR Marek Maďarič si bol dnes 28. februára 2013 pozrieť nácvik projektu Viva zbor na Základnú školu Matky Alexie. Ministrovi zaspievalo viac ako 100 žiakov 4 skladby a pedagógovia sa podelili s ministrom o svoje skúsenosti s Viva zborom.

Projekt Viva zbor!, zameraný na vzdelávanie a motivovanie detí v oblasti hudobnej výchovy na školách, ktorý je zastrešovaný Národným osvetovým centrom a agentúrou Viva Musica! a podporovaný Ministerstvom kultúry SR aj Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR, napreduje veľmi dobre. Žiaci základných škôl nacvičujú už siedmu skladbu k pilotnému projektu v znamení histórie, s názvom Legenda o rytieroch zo Sitna.

 

Deti sa veľmi dobre adaptovali v rámci projektu, ich chuť a motivácia rastie s každým jedným nácvikom piesní. „Som príjemne prekvapený ako spontánne a s nadšením sa deti zapájajú do projektu Viva zbor! Je to dôkaz o správnom rozhodnutí podporiť takúto umelecko-vzdelávaciu aktivitu, ktorá motivuje záujem mladej generácie o kultúru.  Myslím si, že aj takéto aktivity prispievajú k zvyšovaniu úrovne výučby na dnešných základných školách. Vyslovujem preto poďakovanie všetkým zúčastneným na tomto projekte, hlavne žiakom a pedagógom,“ dodal minister kultúry SR Marek Maďarič.

 

Do tohto hudobno-scénického diela je zapojených deväť základných bratislavských škôl a spolu 35 tried. Na konci prebiehajúceho projektu sa žiaci spoja a vytvoria 750-členný zbor, sprevádzaný výkonmi známych hercov a symfonickým orchestrom. Projekt vyvrcholí v júni 2013 slávnostným uvedením diela v Bratislave.

 

referát styku s médiami MK SR

 

Na fotografii minister kultúry Marek Maďarič, generálna riaditeľka Národného osvetového centra Jana Kresáková, autor projektu Viva zbor Matej Drlička, riadteľka, pedagogičky a deti zo Základnej školy Matky Alexie

Ďalšie fotografie nájdete na: http://www.culture.gov.sk/medialny-servis/fotogaleria-37.html

 << späť
Linky