Týždeň slovenských knižníc – 18. až 24. marca 2013

14.03.2013
Slovenská asociácia knižníc a Spolok slovenských knihovníkov vyhlasujú 14. ročník Týždňa slovenských knižníc pod spoločným mottom – Knižnice pre všetkých.

Slovenská asociácia knižníc a Spolok slovenských knihovníkov vyhlasujú 14. ročník Týždňa slovenských knižníc pod spoločným mottom Knižnice pre všetkých. Jeho hlavným cieľom je pozitívne zviditeľňovať knižnice ako kultúrne a vzdelávacie inštitúcie prostredníctvom najrozmanitejšieho spektra aktivít a podujatí. Počas Týždňa slovenských knižníc 2013 odborná knihovnícka verejnosť očakáva vzácnu návštevu zo zahraničia. Na pozvanie Spolku slovenských knihovníkov v rámci grantu Veľvyslanectva USA v Bratislave navštívi Slovensko Michael Dowling, riaditeľ medzinárodných vzťahov Americkej asociácie knižníc.

Otvorenie Týždňa slovenských knižníc sa uskutoční v pondelok 18. marca 2013 o 13.00 hod. v Univerzitnej knižnici v Bratislave a bude spojené odovzdaním ceny Slovenskej asociácie knižníc za aktívnu činnosť knižnice - SAKAČIK 2012. Tlačová konferencia k Týždňu slovenských knižníc sa bude konať o 14.00 hod. v prednáškovej sále Univerzitnej knižnice v Bratislave na Ventúrskej č. 11.

referát styku s médiami MK SR

 << späť
Linky