Bienále ilustrácií Bratislava 2013

06.09.2013
Brány medzinárodnej súťažnej prehliadky originálov ilustrácií detských kníh BIENÁLE ILUSTRÁCIÍ BRATISLAVA 2013 sa v piatok 6. septembra otvoria už po 24. krát.

V tomto roku sa predstaví 362 ilustrátorov zo 49 krajín s 2.344 originálmi ilustrácií z 449 kníh. Súťažná časť BIB a ostatné reprezentatívne výstavy sa budú opäť prezentovať v Dome umenia na Nám. SNP 12. Okrem súťažnej časti BIB, výstavy originálov ilustrácií kníh pre deti, sa výstavou predstaví už  tradične držiteľ ceny Grand Prix BIB z predchádzajúceho ročníka –   juhokórejská ilustrátorka Eunyoung Cho a držitelia Cien H. CH. Andersena 2012 – Peter Sís za ilustráciu a Maria Teresa Andruetto z Argentíny za literatúru.

 

Na tejto prestížnej medzinárodnej súťažnej prehliadke originálov ilustrácií detských kníh sa pravidelne prezentuje dielo jedného z významných slovenských ilustrátorov. V tomto roku to bude Jaroslav Vodrážka, ktorý výrazne ovplyvnil slovenskú ilustrátorskú tvorbu. Kolekcia originálov ilustrácií slovenských výtvarníkov, ktorí získali ocenenia v priebehu všetkých ročníkov BIB je rovnako súčasťou expozície

 

Medzinárodné sympózium BIB, ako neoddeliteľná súčasť BIB sa bude konať 7. 9. – 8. 9. v priestoroch bývalého V-klubu v Dome umenia. Medzinárodný workshop  pre mladých ilustrátorov pod vedením ilustrátora Juraja Martišku sa koná v kaštieli v Mojmírovciach.

 

Sprievodný program podujatia nájdete na: http://www.bibiana.sk/index.php?id=290

 

referát styku s médiami MK SR

 << späť
Linky