Minister kultúry Marek Maďarič sa zúčastnil na slávnostnom otvorení digitalizačného pracoviska SFÚ

18.06.2014
Minister kultúry Marek Maďarič sa zúčastnil na slávnostnom otvorení digitalizačného pracoviska SFÚMinister kultúry Marek Maďarič sa dnes zúčastnil na slávnostnom otvorení moderného digitalizačného pracoviska Slovenského filmového ústavu v suterénnych priestoroch bratislavského Kina Lumière.

Vybudovanie moderného pracoviska na digitalizáciu a digitálne reštaurovanie filmov v priestoroch Kina Lumière je súčasťou národného projektu Digitálna audiovízia, podporeného z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja (EFRR) prostredníctvom Operačného programu Informatizácia spoločnosti. Pracovisko je v súčasnosti vybavené najmodernejšími technológiami a v čase digitálneho kina otvára novú éru v slovenskej kinematografii.

 

"Sme vo výnimočných priestoroch, kedysi tu bol starý filmový klub, dnes je to špičkové digitalizačné pracovisko, ktoré umožní kvantitatívny aj kvalitatívny skok pri obnove audiovizuálnych diel," zhodnotil minister kultúry Marek Maďarič a ocenil skutočnosť, že digitalizácia na Slovensku napreduje takýmto spôsobom a že sa diela "zachraňujú pre budúcnosť a budú sa môcť sprostredkovať aj ďalším generáciám".

 

 

referát styku s médiami MK SR

 << späť
Linky