Slovenská literatúra ožije v uliciach Bratislavy

02.10.2014
Minister kultúry Marek MaďaričNultý ročník festivalu Dni slovenskej literatúry sa uskutoční od 15. do 19. októbra v Bratislave. Hlavnými organizátormi podujatia sú Literárne informačné centrum, Asociácia organizácií spisovateľov Slovenska a Spolok slovenských spisovateľov, garantom festivalu je Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky.

Hlavným cieľom nultého ročníka Dní slovenskej literatúry, počas ktorého v rámci 92 pripravených akcií vystúpi 146 autorov, ilustrátorov a hudobníkov, je zvýšenie záujmu širokej verejnosti o pôvodnú slovenskú tvorbu. Čitatelia sa na festivale stretnú s autormi a ich najnovšími knižnými titulmi.

Autorské čítania a besedy s autormi v bratislavských kníhkupectvách Martinus, Artforum, Panta Rhei, Gorila, v novom prezentačnom priestore Literárneho informačného centra na Námestí SNP, v Zichyho paláci či v A 4-nultom priestore majú čo ponúknuť nielen čitateľom, ale veríme, že privedú k literatúre aj nečitateľov. Súčasťou programu festivalu budú aj diskusie, divadelné a scénické podujatia v Slovenskom národnom divadle, Slovenskej národnej galérii a v divadlách Bratislavské bábkové divadlo, Štúdio 12, Divadlo bez domova, Arteatro a Ludus. Pre študentov bratislavských stredných a vysokých škôl sú pripravené diskusie s autormi priamo v školách, pre najmenších čitateľov zase programy zamerané na tvorivý prístup k čítaniu a hravé rozvíjanie fantázie v celodňových blokoch vo V-klube a na poschodí Starej tržnice. V rámci návratu ku klasickému čítaniu budú autori svoju tvorbu prezentovať aj na nezvyčajných priestoroch ako bratislavská Hlavná pošta, Hlavná stanica v Bratislave alebo dunajské nábrežie.

Slávnostné otvorenie Dní slovenskej literatúry 2014 bude o 19. hod. v Komornom štúdiu SRo v Bratislave.

Kompletný program festivalu: http://www.dnislovenskejliteratury.sk/index.php?zobraz=program

Pre viac informácií:               

Literárne informačné centrum www.litcentrum.sk

Marek Vadas             tel.: 0915 913 542, 02/2047 3519

e-mail: vadas@litcentrum.sk

Marta Bábiková         tel.: 02/2047 3519

e-mail: babikova@litcentrum.sk

 

referát styku s médiami

 << späť
Linky