V pondelok sa začne festival Nová dráma/New Drama 2016

06.05.2016
V pondelok sa začne festival Nová dráma/New Drama 2016V pondelok 9. mája 2016 sa v Bratislave začne 12. ročník festivalu Nová dráma/New Drama 2016, ktorý predstaví to najzaujímavejšie zo súčasnej drámy a divadla na Slovensku.

Nová dráma/New Drama 2016 je súťažným festivalom, ktorý od 9. do 13. mája spojí niekoľko bratislavských divadiel a kultúrnych priestorov, medzi nimi aj Slovenské národné divadlo, A4 – priestor súčasnej kultúry, Divadlo Aréna, Divadlo ASTORKA Korzo´90, Štúdio 12 a Divadlo SĽUK. Jeho hlavným organizátorom je Divadelný ústav a Asociácia CORPUS a v rámci prioritného projektu ho Ministerstvo kultúry podporilo sumou 10 000 €.

Inscenácie, ktoré do hlavnej súťaže vyberala dramaturgická rada, sa budú uchádzať o tri festivalové ceny – hlavnú cenu za najlepšiu inscenáciu festivalu Grand Prix Nová dráma/New Drama, Cenu študentskej poroty a Cenu bratislavského diváka.

Plagát festivalu Nová dráma/New Drama 2016

 

Hlavný program doplnia prezentácie nových kníh Divadelného ústavu, inscenované čítanie finálových textov súťaže Dráma – Trojboj, prednášky a diskusie s tvorcami a dramatikmi a majstrovská lekcia Ivana Vyrypajeva.  

Súčasťou sprievodného programu festivalu bude aj medzinárodné kolokvium Quo Vadis divadelná kritika a divadelné časopisy, ktoré sa uskutoční 11. mája o 10:00 hod. v Goethe Institut Bratislava. Jeho cieľom je analýza podstatných otázok existencie divadelného časopisu v súčasnosti prostredníctvom diskusných panelov a prezentácií.

Festival ukončí slávnostný ceremoniál spojený s odovzdávaním cien, ktorý sa uskutoční po záverečnom predstavení v piatok 13. mája 2016 v Slovenskom národnom divadle.

PROGRAM FESTIVALU

MAPA FESTIVALU

 

referát styku s médiami MK SR

 << späť
Linky