Kultúrna prezentácia Slovenska počas predsedníctva v Rade Európskej únie

04.07.2016
Kultúrna prezentácia Slovenska počas predsedníctva v Rade Európskej úniePrvého júla sa začalo predsedníctvo Slovenskej republiky v Rade Európskej únie, ktoré je zároveň príležitosťou na širokú prezentáciu našej kultúry doma aj v zahraničí. Hlavným gestorom kultúrno-spoločenskej prezentácie Slovenska počas predsedníctva je ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí, prezentáciu slovenskej kultúry v rámci nášho predsedníctva v zahraničí zabezpečuje ministerstvo kultúry na základe podpísaného memoranda s MZVaEZ SR.

Pôjde napríklad o vystúpenia Umeleckého súboru Lúčnica v Paríži a v Štrasburgu, výstavu Poklady gotiky zo Slovenska v Ríme alebo série koncertov Moyzesovho kvarteta v Holandsku, Luxembursku, Portugalsku, Španielsku a na ďalších miestach. Lákadlom určite bude aj Slávnostný otvárací operný galakoncert Slovenskej filharmónie v Bruseli alebo výstava  DialógySK – malé a väčšie témy slovenského dizajnu v štyroch hlavných mestách Európy (Madrid, Londýn, Viedeň, Varšava), multimediálny projektHľadanie krásy, či expozícia o najvýznamnejších predstaviteľoch vedy a techniky na Slovensku Majstri ducha, ktorá bude uvedená v Litve a v Lotyšsku.

Súčasťou kultúrnej prezentácie Slovenska počas predsedníctva je aj množstvo podujatí a projektov na Slovensku, ktoré sa uskutočnia pod záštitou predsedníctva s logom SK PRES 2016. Medzi ne patrí napríklad aj aktuálne prebiehajúci Medzinárodný festival Východná, Medzinárodný festival Divadelná Nitra 2016, výstava Francois Kollar. Práca pohľadu v SNG, multižánrový Festival Pohoda 2016 a mnohé ďalšie aktivity.

Kompletný zoznam podujatí, ktoré sú súčasťou kultúrnej prezentácie Slovenska počas predsedníctva, nájdete v brožúre, ktorú si môžete stiahnuť TU.

 

referát styku s médiami MK SR

 << späť
Linky