Noc divadiel 2016

16.11.2016
Noc divadiel 2016Heslom Sedmospáči, prebuďte sa! sa všetkým priaznivcom divadla prihovára v poradí už siedmy ročník podujatia Noc divadiel, ktorý sa uskutoční v sobotu 19. novembra 2016. Verejnosť bude môcť navštíviť 52 divadiel a kultúrnych centier v 23 slovenských mestách a zažiť tak jedinečný večer plný rozmanitého programu.

Noc divadiel sa koná každoročne, vždy tretiu novembrovú sobotu, keď program v divadlách na celom Slovensku plynie paralelne až do neskorej noci. Divadlá, kultúrne centrá, umelecké školy, kultúrne inštitúty a kluby otvoria dvere a zákulisia počas večerných a nočných hodín, aby demonštrovali svoju otvorenosť novým podnetom a inšpiráciám.

Okrem divadelných predstavení a premiér sa návštevníci budú môcť zapojiť do tvorivých dielní, navštíviť výstavy, preveriť svoje vedomosti v divadelných kvízoch alebo si vypočuť koncert. Divadlá tiež pripravili diskusie s tvorcami, možnosť objavovať zákulisie a skryté zákutia, absolvovať workshop kreslenia komiksov pre deti alebo nazrieť do pripravovaných inscenácií.

Noc divadiel 2016

Myšlienka spoločného podujatia vznikla na podnet francúzskych divadelných umelcov, ktorí ju prvýkrát ako pilotný program realizovali v roku 2008 v Detskom divadle Dubrava v Záhrebe a v Šibenskom divadle. V súčasnosti sa Noc divadiel pravidelne uskutočňuje v jedenástich krajinách Európy. Koordinátorom podujatia na Slovensku je Divadelný ústav.

Kompletný program Noci divadiel 2016: www.nocdivadiel.sk

 

referát styku s médiami MK SR

 << späť
Linky